"Качала" дітям серце і рятувала своїх "Поспішайок". Харківська лікарка потрапила на обкладинку всесвітньо відомого журналу (фото)

2324

Дитяча лікарка із Харкова, керівниця Регіонального перинатального центру Харкова Ірина Кондратова потрапила на обложку американского щотижневика Time, поруч з Президентом України Володимиром Зеленським, який за версією журналу став "Людиною року" - 2022.  Портрет харківського педіатра-дитячого анестезіолога, кандидата медичних наук Ірини Кондратової журнал опублікував разом зі світлинами інших українців, які мужньо протистоять російській агресії.  

Ірина Кондратова стала відомою далеко за межами України ще у гарячому березні 2022 році, після того, як зі сторінки Instagram знаменитого англійського футболіста Девіда Бекхема повідомила світу про злочини, які вчиняє російська армія. Вона розповіла про щоденний подвиг харківських лікарів, які рятували жінок і немовлят, допомагали з'являтися на світ новим життям у Харкові, який безперервно обстрілювали росіяни.

За подвиг педіатра із Харкова включено до списку 100 найвпливовіших жінок світу у 2022 році за версією ВВС.

Відомий харківський бізнесмен і волонтер з 24 лютого, Юрій Сапронов, на своїй сторінці в Facebook опубліковав пост-вдячність Ірині Кондратовій за її професійність, мужність і мегалюдяність. Він нагадав про той час, коли на всю лікарню залишилося лише два лікарі, серед яких була Ірина. Як приймала пологи у "швидкій" під обстрілами і місяцями жила у перинатальному центрі.

"Я пам'ятаю, як важко було вмовити тебе одягнути бронежилет для виїзду на швидкій під обстрілами, шолом одягнути так я тебе і не вмовив.
Ми, харків'яни, пам'ятаємо. Я пам'ятаю, як ти не плакала і, стиснувши зуби, "качала" серце дітям у кювезах реанімації, коли вирубали електрику і згоріли акумулятори... Особливо пам'ятаємо твої, точніше наші харківські лютий, березень та квітень. Ти не просто супер-профі. Ти Справжня Людина!" - написав Сапронов.

У свою чергу, Ірина Кондратова відповіла подякою усім, хто був поруч і підтримав.

"Дуже дякую за теплоту та шалену підтримку, яку відчуваю всі ці місяці. Але насправді я лише виконувала свою роботу, якою живу і яку люблю. І я мусила нести відповідальність за тих, хто був поряд, та за своїх Поспішайок. А без вашої божевільної допомоги я не витримала б", - зізналася лікарка.

Нагадаємо, ВВС опублікувала список 100 жінок, які надихали та впливали на світ у 2022 році. До нього увійшли вісім українок, серед яких - харків'янка, лікарка-дитячий анестезіолог, директорка Харківського регіонального перинатального центру, кандидат медичних наук Ірина Кондратова. 

Фото:  Юрія Сапронова та Ірини Кондратової з  Facebook

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: