Наша майбутня Перемога набула особливого – жіночого обличчя. Харківський педіатр ввійшла до ТОП-100 найвпливовіших жінок світу

1361

ВВС опублікувала список 100 жінок, які надихали та впливали на світ у 2022 році. До нього увійшли вісім українок, серед яких - харків'янка, лікарка-дитячий анестезіолог, директорка Харківського регіонального перинатального центру, кандидат медичних наук Ірина Кондратова. 

"Поки працювала та читала лекцію, моя маленька медіабульбашка вибухнула новиною, що я увійшла до проєкту «100 жінок 2022», які надихали та впливали на світ у цьому році за версією ВВС. Дуже здивована, але, звісно, ​​дуже приємно. Почуваюся розгублено, бо бути серед найвпливовіших жінок світу, серед яких уперше 8 українок, - нереально почесно та відповідально", - написала лікарка на своїй сторінці у Facebook.

Ірина Кондратова зізнається, що для неї нове звання - це, насамперед, підтримка України і визнання світом заслуг її команди дівчат, які "працювали поруч з першого дня, знаходили ліки та апаратуру по всьому світу, готували їжу, донатили, вигадували волонтерські проєкти, розмовляли зі мною ночами і навіть співали мені пісні, вмовляючи перестати плакати".

Про щоденний подвиг харківських лікарів, які рятували жінок і немовлят, допомагали народжуватися новим життям у Харкові під безперервний обстріл росіянами, світ дізнався у гарячому березні 2022 році. Тоді Кондратова отримала від футболіста Девіда Бекхема доступ до його сторінки в Інстаграмі. Вона публікувала там інформацію про проблеми, з якими стикаються лікарі та пацієнти під час бомбардувань Харкова.

"Незважаючи на постійні обстріли, лікарка Ірина Кондратова та її команда продовжували невтомно піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському регіональному перинатальному центрі. Вони облаштували пологову палату у підвалі лікарні та ризикували життям, щоб залишитися у реанімації з немовлятами, яких неможливо було перемістити, навіть коли лунали звуки повітряної тривоги", –  написали автори проєкту ВВС.

"Зруйновані наші будинки, дороги, електростанції, лікарні – і життя. Але наші мрії, наші надії та наша віра живі та сильніші, ніж будь-коли", - цитують ВВС Ірину Кондратову, яка разом з колегами з 2014 року надала медичну та психологічну допомогу понад 3 000 жінкам із Луганської та Донецької областей.

На запитання, чому не виїхала з міста, яке постійно обстрілювали, і де брала сили, Ірина щиро зізнається: "Я залишилась, тому що розуміла, що за цих обставин в цьому місці зроблю цю роботу краще за всіх. Та не зможу жити з відчуттям провини, якщо кину цих дітей. Усі роки я множу свої сили поруч із цими крихітками - ми звемо їх Поспішайками. Вони - найтерплячіші, найвдячніші, найчутливіші, найсильніші. Любі мої Поспішайки, живіть, радійте сонечку, обіймайте матусю, смійтеся, бігайте, балакайте, хуліганьте. Саме задля цього ми, лікарі та медсестри, не спимо ночами, їмо один раз на добу і п'ємо каву літрами. Саме задля цього наші хлопчики та дівчатка на нулі б'ють русняву орду без передиху. Саме задля цього ми, дорослі, зберігаємо вам нашу Україну!"

"З мого життя зараз так бачиться, що наша майбутня Перемога набула особливого – жіночого обличчя. Ми з вами кожну мить демонструємо світові унікальну лідерську роль, яку українські жінки можуть та вміють відігравати у захисті сім'ї, дому та Нації", - каже Ірина Кондратова.

Фото:   Ірини Кондратової з її сторінки в Facebook

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua

 

Галина Половик

Читайте також: