Харків готується провести в останню путь свого зіркового сина (фото)

2303
Прощання з заслуженим артистом України Віктором Побережцем розпочнеться 30 січня об 11:15 в фойє Харківського академічного театру музичної комедії (вулиця Благовіщенська, 32).

Пішов у засвіти артист-епоха, один із найталановитіших вокалістів Харківського академічного театру музичної комедії, Заслужений артист України Віктор Побережець.
Кожен його образ був психологічно глибоким, щирим і мав особливу захопливу харизму, яка відрізнялася неповторним стилем виконання.
Здатність до перевтілення, майстерне володіння усією палітрою акторських засобів дозволяли Віктору Побережцю блискуче створювати образи в класичних оперетах: графа Панательяса («Перікола»), Фалька («Летюча миша»), Наполеона («Баядера»).
Віктору Побережецю підкорювалися ролі комедійного і героїко-романтичного амплуа, що дозволяло йому виконувати не тільки складні партії в оперетах та мюзиклах, але й створити незабутні образи в рок-операх - демонічного Іуди Іскаріота («Ісус Христос – суперзірка») та романтичного графа Рєзанова («Юнона і Авось»).
Природне обдарування, органічність, музикальність, гостре почуття гумору, гарний художній смак допомогли йому створювати різноманітні сценічні образи, наповнені психологічною правдою та підвищеним емоційним забарвленням. Резонансними образами стали: відважний Безсмертний («Севастопольський вальс»), мрійливий Швандя («Товариш Любов»), пихатий Уточкін («Зірковий час»).
Особливе місце в творчості майстра сцени займали комічні образи іронічного філософа Альфреда Дуліттла («Моя прекрасна леді»), актора Бабса Баберлея, який вимушений був зіграти тітку з Бразилії («Донна Люція», або «Здрастуйте, я ваша тітка!»), іронічного Скорика («Сватання на Гончарівці»), кумедного Солопія Черевика («Сорочинський ярмарок»), гротескного Яшку («Весілля в Малинівці»).

Він був неперевершеним актором естрадного жанру та імпровізації. Його концертні номери постійно викликали захоплення у глядачів, колег та критиків.

"Висловлюю щирі співчуття рідним, друзям, колегам і всім, хто знав і шанував Віктора Побережця з приводу цієї невимовної і непоправної втрати. Він назавжди залишиться в моєму серці. Вічна, світла пам'ять..." - словами співчуття закінчила свою розповідь керівник літературно-драматургійної частини ХАТМК Алла Прихожаєва, яка, як справжній майстер своєї справи, знає про кожного з колег сокровенне - її матеріали - це докладна сповідь.

"Назавжди в пам"яті у нас..." - написав про друга та поділився спільними фотоспогадами з вистав ХАТМК Заслужений артист України Олександр Беділо.
Ще одна зірка засяяла на небосхилі пам'яті театру...
Прощання з заслуженим артистом України - Віктором Побережцем, розпочнеться 30 січня об 11:15 у фойє Харківського академічного театру музичної комедії (вулиця Благовіщенська, 32).

Колектив новинного порталу GХ вислювлює співчуття рідним та близьким Віктора Побережця. Світла пам'ять!

Нагадаємо, восени 2022 заслужений діяч мистецтв України, головний режисер та директора ХАТМК Ігор Коваль розповів про життя театру під час війни.


Фото, відео та матеріали: ХАТМК, керівника літературно-драматургійної частини ХАТМК Алли Прихожаєвої, архів Олександра БедІло
Читайте також: