Неймовірну картину до свого дня народження іменинник подарував усім харків'янам (фото, відео)

6913
Харків - незламний! Навіть вибиті шибки в Театрі музичної комедії перетворили на мистецтво.

Харківський академічний театр музичної комедії 1 листопада святкує свій день народження. Несподівано іменинник подарував усьому місту Харкову неймовірної краси мурал, який наповнений патріотичним змістом. Харків незламний - в ХАТМК навіть вибиті шибки перетворили на мистецтво. Замість страху - надія та сенс жити далі, як кажуть: "Не було б щастя, та нещастя допомогло"... 

За подробицями журналістка GX звернулася до заслуженого діяча мистецтв України, головного режисера та директора ХАТМК Ігоря Коваля.

"Харківський академічний театр музичної комедії, як і багато інших закладів культури міста постраждав під час війни. Наприкінці літа, 23 серпня, вибухом було пошкоджено увесь фасад театру. Вибиті шибки друзі допомогли забити плитами OSB, - почав свою розповідь Ігор Коваль. - Але театр завжди прикрашали світлини наших артистів та уривки з вистав, а тут така порожнеча, що навіює смуток. Було ухвалено рішення прикрасити пошкоджений фасад, розписавши його картинами, які будуть надихати харків'ян".

Порадившися з головним художником ХАТМК Оксаною Сторожук, було вирішено, як зробити це яскраво. Ліворуч від входу розміщені зображення акторок, які моляться та просять Господа про волю, свободу, перемогу, мир...Світлина праворуч відображує дійсність - міцна рука воїна ЗСУ відкриває чорну завісу військових дій, демонструючи вид на поранений Харків та його світле майбутнє... - "Ми знову будемо разом!"Майбутнє театру втілює танцююча дівчина в синьо-жовтному шалику - кольорах прапора України. Адже мистецтво робить цей світ кращим.

"Основна мета проекту - показати, що мистецтво навіть у воєнному Харкові не згине ніколи! - підсумував Ігор Миколайович. - Я вважаю, ми досягнули мети, хоча наші бутафори ше працюють, додаючи останні штрихи картині. Приходьте до Харківського академічного театру музичної комедії і подивиться, що ми зробили для вас. Ми мали мету підняти вам дух, шановні харків'яни! Як це ми робили і будемо робити нашим мистецтвом на сцені театру!"Читачі GX мають змогу насолодитися фото мурала на фасаді улюбленого театру в альбомі на офіційній фейсбук-сторінці новинного порталу.

На кожного, хто опиняється поруч з ХАТМК, з вірою та надією дивляться солістки улюбленого храму мистецтва харків'ян.

Замість обличь загадкових красунь, запропонованих для мурала портретистом, Ігор Коваль рішуче наполіг, щоб на вході у театр гостей зустрічали солістки театру.

Перша на світлині, як Богородиця, лауреат конкурсів Олеся Непомняща з новородженою донькою. Друга жінка, яка дивиться з надією у майбутнє, - заслужена артистка України Наталія Коваль. Третя, яка притискає долоні до серця - Світлана Тимченко. Замикає четвірку - з руками складеними у мольбі - Наталія Гаман-Орлова.

"Я би розмістив усіх своїх солісток, але портретистці Галині довелося обирати згідно задуму та за браком місця... Нехай зараз дівчата не у Харкові, але душею ми разом. Кожна на своєму місці робить все, що можливо для Україні, а Олеся Непомняща ростить майбутню зміну", - з гордістю додав Ігор Миколайович.

"В цей важкий час ми не склали руки, підтримуємо співвітчизників нашою творчістю, виступаємо у сховищах Харкова та області. Щодо першочергових завдань на сьогодні - це опалення та утеплення театру. Ми закрили OSB-плитами вибиті вибухом вікна, а друзі привезли дрова для нашої буржуйки, бо заклад надав прихисток багатьом артистам та працівникам, починаючи з мене", - підкреслив заслужений діяч мистецтв України, директор ХАТМК Ігор Коваль.

Новинний портал GX щиро вітає колектив Харківського академічного театру музичної комедії з прийденшнім Днем народження! Щоб створити святковий настрій іменинникам та на згадку про свято, яке створюють в цьому храмі мистецтва, ми даруємо відеоспогад з фінальних акордів ювілейних концертів ХАТМК від 1-2 листопада 2019 року.Фото та відео: Наталія Бойченко, GX 

Читайте також: