У Харкові зберігається відбиток долоні всесвітньо відомого актора, який обіцяв повернутися до міста (відео, фото)

8891
Саме сьогодні, 9 квітня, річниця від дня народження французької кінозірки Жана-Поля Бельмондо, чиє ім'я висічено на харківській Алеї зірок у саду Шевченка.

Понад десять років відбиток долоні неймовірно талановитого актора займає почесне місце поруч зі зліпками долонь його колег - французьких знаменитостей Мілен Демонжо і П'єра Рішара. 

Харків пам'ятає, як у травні 2011 року з аншлагом відбувся творчий вечір Бельмондо. Тоді актор приїхав до міста як почесний гість ІІІ Міжнародного фестивалю короткометражного кіно "Харківський бузок". Півтори години він разом зі своїм другом Шарлем Жераром розповідав харків'янам про свої найвидатніші ролі. Про зйомки у фільмі "На останньому подиху", який приніс Бельмондо світову славу і перших шанувальниць. Ділився кумедними історіями зі свого акторського життя. Переповідав, як не раз травмувався, виконуючи трюки у фільмах. 

Алея зірок у саду Шевченка. Харків, квітень 2023 рік

Він не приховував шаленого щастя від зустрічі з харків'янами та їхнім гостинним і красивим містом.

ІІІ Міжнародний фестиваль короткометражного кіно "Харківський бузок". Харків. Травень 2011 року

ІІІ Міжнародний фестиваль короткометражного кіно "Харківський бузок". Харків. Травень 2011 року

"У мене просто чудові відчуття. Найголовніше, що тут напрочуд гостинні та добрі люди, а сам фестиваль мені здався дуже цікавим, добре організованим, і це справді видовищна подія. Всі заходи справили найкраще враження. Хочеться сказати: хай живе Україна та браво Україна", - говорив Жан-Поль Бельмондо про Харків та його фестиваль "Харківський бузок", що лише набирав оберти.

"Я з величезним задоволенням повернуся до вас ще раз", - щиро вірив французький актор понад десять років тому.

ІІІ Міжнародний фестиваль короткометражного кіно "Харківський бузок". Харків. Травень 2011 року

На жаль, це був його перший і останній візит до Харкова. Але відбиток долоні, залишений ним на Алеї зірок у саду Шевченка, та теплі спогади від фестивальних зустрічей стали невіднятною частиною мистецького і культурного життя мирного Харкова.

 Алея зірок у саду Шевченка. Харків, 2012 рік

 Алея зірок у саду Шевченка. Харків, квітень 2023 рікА так вітав зірку Харків у 2024 році...

На жаль, 6 вересня 2021 року пішов у засвіти актор, який мріяв повернутися до Харкова і яким продовжуємо захоплюватися, передивляючись вкотре культові фільмі з його ролями: "Професіонал" із безсмертним саундтреком Chi Mai (італ. "Хто б не…") Енніо Морріконе, "Чудовий", "Ас із асів", "Чудовисько", "Хто є хто?", "Гра в чотири руки" та багато інших.

ДовідкаЖан-Поль Бельмондо – відомий французький актор театру та кіно. Народився 9 квітня 1933 року в Нейї-сюр-Сен (Франція), син паризького скульптора Поля Бельмондо. У 20 років вступив до Вищої національної консерваторії драматичного мистецтва. Після закінчення навчання розпочав професійну кар'єру на сцені.

Кінодебют Бельмондо відбувся у 1957 році у фільмі «Мольєр», але епізоди за його участю були вирізані перед виходом картини. Більш значна роль дісталася йому у фільмі «Будь красива і мовчи» (1958). Всесвітню популярність 26-річному акторові принесла роль безтурботного негідника Мішеля Пуакара у фільмі «На останньому подиху».

Наступного року Бельмондо зміцнив своє реноме, зігравши разом із Софі Лорен в оскароносному фільмі «Чочара».

Свої найкращі ролі Бельмондо зіграв у режисерів французької «нової хвилі»: Годара («Жінка є жінка», 1961), Луї Маля («Злодій», 1967), Франсуа Трюффо («Сирена з «Міссісіпі»», 1969), Клода («Доктор Пополь», 1972), Альона Рене («Ставіски», 1974).

Жан-Поль Бельмондо був одним із найуспішніших акторів Франції до 1986 року.

У 1987 Бельмондо повернувся на театральні підмостки після тривалої перерви з 1959 року і з цього моменту поєднував роботу в кіно і театрі.

2001 року Бельмондо переніс інсульт, відтоді припинив роботу в театрі та кіно. 2008 року відбулося повернення 75-річного актора на знімальний майданчик — він знявся у фільмі режисера Франсіса Юстера «Людина та її собака».

У лютому 2015 року Бельмондо оголосив про завершення своєї кар'єри у кіно.

Жан-Поль Бельмондо пішов із життя 6 вересня 2021 року на 89-му році життя.

Більше у пості на фейсбук-сторінці GX.

Фото та матеріал: Галина Половик, Наталія Бойченко, відкриті джерела

Читайте також: