Травневий символізм зі співом птахів. У Харкові відбудуться вистави в форматі семістейдж (фото, доповнено)

4335
Для харківців готують оперні прем’єри на Kharkiv Music Fest.

Травень – останній місяць фестивальної програми KharkivMusicFest-2024, подарує харків’янам дві оперні прем’єри. 19 травня на сцені буде презентовано монооперу «Канаркова кантата» Георга Телемана та сюїту «Птахи» Отторіно Респігі за участі колективу ХНАТОБ/Схід опера. Обидва твори будуть представлені в форматі семістейдж – вистава з мізансценами, танцями, костюмами та оркестром, але без громіздких декорацій.«Формат семістейдж (semi-stage production) широко розповсюджений у всьому світі, – розповідає Армен Калоян, головний режисер ХНАТОБ/Схід опера. – Це щось середнє між класичною виставою, концертним виконанням оперних арій і шоу-виставою. В цій ексцентричній трагікомедії все цікаве: і легка барокова музика, і можливість взаємодії з аудиторією, і те, що це будуть прем’єри не тільки для аудиторії, але й для театру – до цього ми не ставили барокові твори. Взагалі, Телеман і Респігі – композитори вкрай різні, але це тільки на перший погляд, й обрані твори це доводять».«Канаркова кантата» – один із найвідоміших творів композитора доби Бароко Георга Телемана. Він є чи не найбільш плідним митцем в історії музики, автором безлічі інструментальних творів, концертів, 50 опер, ораторій, 1750 церковних кантат. Надзвичайно працьовитий композитор керував оперою, видавав перший музичний журнал, багато концертував. «Канаркова кантата» належить до пізнього періоду творчості композитора, коли його майстерність досягла значних висот: він міг поєднати інтелект, виразність, французьку методичну пластику і оригінальність задуму. Це принесло йому славу композитора галантної епохи.

За словами організаторів, для вистави створюється спеціальна декорація – подіум-кімната головної героїні.Солістка кантати Юлія Антонова–лауреатка міжнародних конкурсів, виступить у супроводі Симфонічного оркестру ХНАТОБ/Схід опера. Диригент – Юрій Яковенко, заслужений діяч мистецтв України, режисер – Армен Калоян, заслужений діяч мистецтв України, головний режисер ХНАТОБ/Схід опера.Другою прем’єрою вечора стане сюїта «Птахи» італійського композитора межі ХІХ-ХХ ст. Отторіно Респігі. Респігі був видатним дослідником старовинної музики з пристрастю до трохи незрозумілої на початках ХХ ст. музики попередніх епох. В композиторській творчості Отторіно вирішив для себе, що він поєднає прийоми доби Відродження, бароко з сучасним гармонічними прийомами. І це йому блискуче вдавалось, зокрема – у численних аранжуваннях ранніх творів, таких як сюїта для малого оркестру 1928 року, Gli uccelli (The Birds, «Птахи»). Ця невелика за обсягом сюїта трансформує п’ять композицій 17-го та 18-го століть для клавесина чи лютні у новий чарівний, мерехтливий оркестровий твір зі спеціально створеним відео контентом.
Виконує сюїту Симфонічний оркестр ХНАТОБ/Схід опера, диригент – Юрій Яковенко.«Барокова музика мелодична і дуже сучасно звучить. Попри свою старовинність вона дуже приємна і легка для сприйняття, – коментує Армен Калоян. – Тож якщо хочете стати дійовими персонажами подій – завітайте на фестивальні прем’єри, нудно точно не буде!»

Початок о концерту о 16.00

Нагадуємо, що заходи фестивалю KharkivMusicFest є відкритими для всіх охочих, але за попередньою реєстрацією (посилання на реєстрацію публікується на сторінці фестивалю у соцмережах разом з подією і знаходиться в її описі). Дізнаватись про фестивальні події та новини можна на сторінці KharkivMusicFest у фейсбук.

З нетерпінням чекаємо нових виступів і творчих заходів Kharkiv Music Fest-2024. Адже ворогу не вбити нашу жагу до життя!

Докладніше про захід і відкриття фестивалю у новині GX.

Ключові події Kharkiv Music Fest на афіші.Фото, відео та матеріал: GX, Наталія Бойченко, Kharkiv Music Fest

Читайте також: