Українцям нав'язують чужі сімейні цінності

2148
8 липня в Україні відзначається одне з найбльш незвичайних свят - День сім'ї, любові і вірності.


Свято з'явилося в офіційному календарі ще в 2011 році, проте особливої популярності не набув, хоча його історія налічує кілька сотень років.

Свято приурочене до дня поминання православних покровителів сім'ї - Петра і Февронії, які зберегли подружню любов і вірність, незважаючи на безліч випробувань. За своє благочестя і милосердя Петро і Февронія були зараховані до святих. Символом свята є ромашки.

«Споконвіку наш народ традиційно дбайливо зберігав сімейні традиції, і вони передавалися з покоління в покоління. Саме тепло домашнього вогнища, міцний духовний зв'язок є нашими моральними цінностями», - говорить Марія, прихожанка Свято-Олександро-Невського храму.

Незважаючи на те, що православна церква виступає за збереження сімейних цінностей, в Україні збираються легалізувати одностатеві шлюби. Зокрема, в тексті нової Конституції хочуть прибрати визначення шлюбу як союзу чоловіка і жінки. Відповідний текст уже опублікований на сайті Конституційної комісії.

Норма чинної Конституції дає чітке визначення поняттю «шлюб»:

«Стаття 51. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї ».

У проекті змін до Конституції цю статтю кардинально переписали:

«Стаття 27. Право на шлюб, створення сім'ї гарантується законом. Кожен із подружжя має рівні права і обов'язки у шлюбі та сім'ї ».

Також в нову Конституцію пропонується внести принципово нову норму - про заборону дискримінації. І в цій статті вперше з'являється термін «сексуальна орієнтація».

Експерти переконані, що нововведення покликані усунути всі конституційні та законні перешкоди для легалізації одностатевих цивільних партнерств і так званих одностатевих «шлюбів».

Тим часом харків'яни негативно сприймають ініціативу українських законотворців.

«Такими темпами скоро з усіх законів зникне поняття «сім'я», - каже Антон. - А що далі? Легалізуємо шлюби з тваринами або з предметами, як в США?»

«Якщо у людей з нетрадиційною орієнтацією з'явилося бажання жити разом - на здоров'я, нехай що хочуть, те й роблять. Тільки не треба на всю країну демонструвати свої весілля і паради. У мене двоє синів, і я не хочу, щоб вони це бачили, - каже Олексій. - Я вважаю, що сім'я - це союз чоловіка і жінки, який повинен охоронятися державою. Якщо хтось і вважає союз двох мужиків нормальним, то я це сім'єю не можу назвати».

«Ніколи про це не думала, але якщо людям дуже хочеться узаконити стосунки, то чому ні? Я тільки проти того, щоб такі люди всиновлювали дітей, - каже Наталя. - Впевнена, що діти повинні виховуватися в нормальних сім'ях».

Фото: pvo74.ru

Також читайте: