Телеканали й газети передадуть рідним та іноземцям

2751
Парламент зобов'язав ЗМІ розкрити своїх власників.

Депутати Верховної Ради ухвалили закон «Про забезпечення прозорості власності засобів масової інформації, а також реалізації принципів державної політики у сфері телебачення і радіомовлення», який зобов'язує українські ЗМІ розкрити імена своїх власників.

Раскрывая медийные карты

«Громада має знати, хто є власником електронних ЗМІ, каналів теле- і радіомовлення. Цей закон зобов'яже господарів усіх засобів масової інформації повідомляти про свою власність при ліцензуванні в Нацраді», - заявив автор законопроекту Микола Княжицький.

Також депутати заборонили російським резидентам бути засновниками українських газет і каналів.

Люди, причетні до ЗМІ в Харкові, новий закон всерйоз не сприйняли. Мовляв, олігархи як володіли каналами, так і будуть володіти, а як обійти цей закон вони вигадають.

«У нашій країні давно існує практика, коли заможні громадяни переписують левову частку свого майна на людей, які не ведуть з ними спільного господарства, і тоді в декларації олігарха і його сім'ї це майно не фігурує. Так само буде і з каналами - їх перепишуть на будь-яких довірених людей, громадян будь-якої країни, окрім Росії, будь то хоч Гондурас, а фактично власниками ЗМІ залишаться ті ж люди, які і будуть диктувати свої правила гри», - пояснив «ГХ» один із співвласників засобу масової інформації.

«Не зрозуміло, навіщо це зроблено. У США, наприклад, уряд не володіє і не контролює ЗМІ, не втручається в редакційну політику і не може призначати або знімати керівників. Інтернет- цензурою не займається і закрити ЗМІ не вправі. Також не може скасувати реєстрацію, оскільки реєстрації ЗМІ не існує. А хто інвестує в ЗМІ - є таємницею, часто інвестиції йдуть через підставних людей. А у нас, мені здається, відкритість власників вигідна владі, щоб мати можливість контролювати непокірних засновників», - додав співзасновник іншого видання.

Також читайте: