Харків'янам дали рік, щоб визначитися зі своїм житлом

5547
З 1 липня 2015 року вступає в силу закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

Українцям дали рівно рік для того, щоб вони визначилися, хто буде «завгоспом» в їх будинках і на кого покласти відповідальність за прибирання, реконструкцію та контроль житлового фонду. Вибір простий - мешканці багатоповерхівок можуть створити юридично оформлене об'єднання і самостійно вибрати тих, хто буде мити, прибирати і ремонтувати. Або залишити будинок в колишньому статусі - тоді багатоповерхівку підхоплять ті, на кого, як кажуть, Бог пошле.

«Якщо до 1 липня 2016 року городяни не визначаться з керуючою компанією, міська рада призначить ту компанію, яку виберуть на конкурсній основі за певними критеріями. Нею можуть стати як комунальні підприємства, наприклад КП «Жилкомсервіс», яке і зараз обслуговує будинки, так і приватні компанії», - пояснив директор департаменту житлового господарства Харківської міськради Роман Нехорошков.

За його інформацією, в Харкові існує близько 8 тисяч будинків комунальної форми власності. Тим, хто не зважиться самостійно обслуговувати будинок, нададуть перелік з 21 послуг, з яких мешканці виберуть найнеобхідніші і покладуть їх виконання на керуючу компанію, яка виграла тендер.

У Харківській обласній адміністрації теж ратують за реформу ЖКГ, вважаючи її світлом в кінці комунального тунелю.

«В ОСББ управителем може бути і так званий ЖЕК, і приватний підприємець. Таким чином, розширюється конкуренція, і ЖЕКи перестають бути монополістами. Крім того, змінюються правила створення ОСББ: тепер достатньо згоди вже не 100, а 75% мешканців», - уточнив заступник голови ХОДА Євген Шахненко.

Харків'яни, яким ще належить визначитися зі статусом свого будинку, зважують всі за і проти.

«У нас живуть одні старики, а будинку потрібен капітальний ремонт. Якщо допоможуть його зробити за бюджетні кошти, а потім передадуть на баланс мешканців - це нормально. В іншому випадку ця халупа просто розсиплеться. З іншого боку, держава обіцяє пільги і різні преференції. Але тут хочеться сказати як у тому фільмі: «Вранці гроші - ввечері стільці», щоб не вийшло, що вони спихнуть на плечі жителів житловий фонд, який розвалюється, і роби з ним, що хочеш», - міркує пані Надія.

«Будинок наш унікальний - 1931 року побудови. У війну, після визволення Харкова, наспіх наліпили перегородок, щоб розселити людей. Старики розповідали, що виконроба після цього розстріляли. У нас жодного разу не було капремонту, хоча по паперах начебто і комунікації поміняні, і дах, але ми постійно в аварійному стані - то там рвоне, то там потече. А з 1 липня це будуть проблеми тільки жителів, і фінансово ми ці проблеми не витягнемо, тому будемо збиратися і думати, що робити», - зітхає Лариса.

Ті ж, хто встиг спробувати, що значить жити по-новому - повертатися до системи ЖЕКів не хочуть. Мовляв, комуналка обходиться дорожче, зате витрата грошей під контролем, і будинок в повному порядку.

«Я живу в кооперативному будинку і не уявляю, як бути на обслуговуванні ЖЕКів. У нас два рази на рік проходять загальні збори, там звітують по витраченим грошам. Прорвало магістраль - скинулися. Треба стояки поміняти - скинулися. Прибиральниця в під'їзді, вивезення сміття, послуги двірника - все це дорожче ніж в КП, але ти знаєш кому, за що і скільки платиш», - поділився Андрій.

Тим часом, поки городяни не визначаться зі статусом своїх будинків, їх продовжить обслуговувати КП «Жилкомсервіс».

Також читайте: