Дітей хочуть посадити за парту на 12 років. Думка харків'ян

2433
На думку законодавців, закінчивши школу повнолітнім, випускник буде більш свідомо обирати майбутню професію.

 

У Міносвіти розглядають новий законопроект «Про освіту». Головне нововведення - 12-річне навчання в школі - планується ввести вже з вересня 2017 року.

«Повна загальна освіта буде складатися з трьох рівнів: 5 років початкової школи, 4 роки базової і 3 - профільної, де школяр зможе отримати певний профіль (з гуманітарних спеціальностей, природничих або технічних)», - пояснила перший заступник міністра освіти Інна Совсун.

Чиновники впевнені, що закінчивши школу в 18 років, випускник буде більш свідомо обирати майбутню професію, а профільна школа дозволить зрозуміти, до яких наук більш схильний завтрашній студент.

«ГХ» поцікавився у харків'ян, як вони ставляться до освітніх нововведень. Опитані громадяни, в більшості своїй, 12-річну систему освіти не підтримали.

«Як на мене, не варто затягувати шкільне навчання. Це тільки подовжує період цілковитої залежності від батьків. Найкраще - закінчувати школу екстерном, щоб було більше часу для пошуку себе. Плюс людина виграє кілька років у конкуренції зі своїми ровесниками при кар'єрній боротьбі», - вважає Ганна Журба.

«12-й клас? Для чого, щоб розмазати програму 10-11 класів на три роки? При нашій освіті і зараз останні три класи малокорисні. Розтягування молодшої школи на 4 класи ні до чого доброго не привело», - говорить Маргарита Тюріна.

«Проблема не в тому, скільки років навчаються в школі, а в тому, що вчать там непотрібним речам. У кращому випадку, людина виходить з пачкою академічних знань, а як бонус - занижена самооцінка і убита індивідуальність», - міркує Всеволод Лагутін.

«Обрана професія для навчання у ВНЗ і реально отримана не завжди відображають бажання людини. Багато по закінченню університетів йдуть працювати не за фахом, тому що роботодавцям потрібні досвідчені співробітники. А оскільки у вузах не дають практичних знань для подальшої роботи, виходить, що ВНЗ закінчують заради "корочки"», - коментує Ілля Пшеничний.

«Цілком імовірно, що з віком вибір був би більш усвідомленим, але за умови, що класу з восьмого вводили б більш вузьку спеціалізацію. І не "гуманітарний, математичний і природний класи", а як в Штатах, наприклад, - є кілька обов'язкових дисциплін, а решта добираються за бажанням», - розповідає Вілена Федосик.

Експерти освітньої сфери вважають, що в 12-річній середній освіті немає нічого страшного.

«12-річна освіта - питання спірне, але це не лякає. Зараз по 12 років навчаються діти в багатьох європейських країнах. Якщо впроваджувати його поетапно, думаю, результат буде позитивним. Вісім років тому всіх лякало ЗНО, а зараз ступінь довіри до нього дуже висока, так само буде і з нововведеннями шкільної освіти», - вважає директор Харківського регіонального інституту держуправління Національної академії держуправління при президенті України Людмила Бєлова.

Нагадаємо, в 2003 році міністр освіти Василь Кремень вводив 12-річну річну систему освіти. Як повідомив директор департаменту науки і освіти Харківської облдержадміністрації Анатолій Бабічев, діти встигли провчитися за такою схемою 7 років, але жодного випуску не було - міністр Дмитро Табачник, що прийшов на посаду у 2010 році, 12-річку скасував.

Також читайте: