Харків'ян поглинула інформаційна війна

2129
Телебачення перестало бути інформаційним.

Телебачення в Україні усюдисущо - воно є основним інструментом формування громадської думки.

Згідно загальнодержавному опитуванням, проведеним у 2015 році, 94% респондентів дізнаються про новини по телебаченню. І якщо 42% також отримують інформацію з Інтернету, то інші 62% покладаються виключно на телебачення.

Як кажуть психологи, дізнаючись інформацію виключно з ТБ і сліпо довіряючи тому потоку інформації, який ллється на людей з блакитних екранів, людина потрапляє під негативний вплив.

«З часом людина через перегляд однотипних програм просто перестає адекватно оцінювати події. Адже на телебаченні теж працюють люди, а телеканали комусь належать. Значить, подача інформації буде вибудувана так, щоб було вигідно «хазяїну» телеканалу», - розповіла «ГХ» психолог Ірина.

Почасти з психологами згодні і метри інформаційної журналістики. Однак підкреслюють, що в цілому всі телеканали на сьогоднішній день збиткові. За словами журналіста Марії Стривай, сучасні телеканали не що інше, як іграшка в руках її господаря, якого часто ніхто й не знає. А працюють на місцях псевдорешающіе менеджери не можуть швидко приймати необхідні рішення.

«Інформаційне мовлення має бути тим авторитетом, яке створює імідж каналу. У нас же за останні кілька років, щоб не відбувалося в країні, на телеканалах нічого не змінюється», - пояснила «ГХ» Марія Строєва.

Як розповідають фахівці, інформаційне мовлення на українському телебаченні виглядає як заповнення якого невеликого проміжку часу.

«Таке відчуття, що новини потрапляють в ефір лише іноді - між нескінченними шоу, якими-небудь розвагами, а також серіалами», - зазначила Марія Строєва.

Причому, за словами самих телеглядачів, в ефір виходять програми досить сумнівної якості.

«З екрану або віщається відверта пропоганда, або повна єресь. Нормальному освіченій глядачеві дивитися там практично нічого. Інформації нуль, тільки різноманітні розважальні шоу і, звичайно ж, купа реклами. Тому навіть відпочити перед телевізором вийде », - поділився харків'янин Олександр.

Подробиці читайте тут.

Читайте также:

Loading...