Яскрава прем'єра харківського фестивалю з'єднає наше місто зі столицею (фото, відео)

6952
Вже сьогодні, 21 червня, відбудеться передостанній захід Kharkiv Music Fest - вперше в Україні відбудеться танцювальна вистава німецької хореографки Саші Вальц.

Щорічно 21 червня відзначається Всесвітній день музики (або Міжнародний день домашньої музики). Подію започаткував міністр культури Франції на ім'я Жак Ланг у 1982 році. Спочатку музичний фестиваль проводили лише в Парижі, але сьогодні вже 120 країн та близько тисячі міст планети святкують таку подію. Не випадково, саме сьогодні в Харкові відбудеться передостанній захід Kharkiv Music Fest.

Ось і добігає кінця шалений, неймовірно сміливий та яскравий фестиваль Kharkiv Music Fest. Наприкінці на глядача чекають "найсмачніші" виступи.

Так, вже сьогодні, 21 червня о  18:00, вперше в Україні відбудеться прем’єра вистави «In C» німецької хореографки Саші Вальц на музику композитора-мінімаліста Террі Райлі. Вистава об'єднає магію хореографії Саші Вальці та талант 10 українських танцівників.

Вистава «In C» створена берлінською компанією SashaWaltz&Guests в розпал пандемії у 2021 році. За основу була взята однойменна партитура американського композитора-мінімаліста Террі Райлі з імпровізаційною структурою.

«Я обрала «In C» Террі Райлі в якості музичної основи для моєї роботи, тому що ця виняткова партитура наділяє виконавців певною свободою, але за умови, що вони завжди пам’ятають про групу», — каже хореографка Саша Вальц.
В Україні «In C» буде презентована вперше в рамках фестивальної програми Kharkiv Music Fest.



«Ідея співпраці була моя, — коментує Віталій Алексейонок, артдиректор фестивалю KharkivMusicFest. — Я розповідав Саші про наш фестиваль і висловив своє бажання привезти її постановку до Харкова. Ми говорили про це ще до війни, і тоді Саша з цікавістю сприйняла цю ідею. Планувалося, що або Саша, або хтось із її танцюристів прилетить до Харкова і буде тут працювати з харківською трупою. Але війна внесла свої корективи, і все вийшло інакше. Та все ж всі репетиційні процеси проходять під контролем Саші та її хореографа Орландо Родрігезом».

Репетиції танцівників відбуваються через Zoom одночасно в трьох містах: Берліні, Харкові і Києві. П’ять танцівників в Харкові та п’ять в Києві збираються в залах кілька разів на тиждень, щоб порепетирувати разом із хореографом компанії SashaWaltz&Guests Орландо Родрігезом, а також для самостійної роботи.
«Вистава «In C» про те, як людина шукає самоідентифікацію і можливість бути вільною у соціумі. Тобто, як бути разом і при цьому мати свободу. В умовах війни вистава набуває іншого звучання. Бо це також про свободу, але в іншому контексті, — говорить учасниця постановки Юлія Гришина. — Сподіваюсь, що глядачам, по-перше, сподобається. По-друге, що у них виникнуть якісь запитання, що на якісь роздуми ми їх спонукаємо».

«In C» була написана в 1964 році та поклала початок напрямку мінімалізму в музиці. Музичний твір складається з 53 фраз (фігур), написаних для будь-якого складу інструментів. Виконавці повторюють їх довільну кількість разів. Кожен танцівник на сцені веде свою партію, але всі вони об'єднані спільною грою і, взаємодіючи на власний розсуд, що раз створюють унікальний твір.

Террі Райлі так розповідав про концепцію цього твору: «Я вимагав від музикантів максимальної участі у композиції, щоб вони самі приймали рішення і імпровізували, як у джазі, чи індійській музиці, чи північноафриканській, арабській музиці /.../ Так я винайшов свій метод і застосував його в «In C», — який дає музикантам можливість вибору. Хоч я і задав 53 мелодичні фігури, є велика кількість варіантів їх поєднання між собою. Я поставив ціль звільнитися від диригента, який вказував би музикантам як грати та як спрямовувати розвиток твору, я хотів, щоб ансамбль став цілісним організмом і по своєму виражав музику».

У виставі беруть участь виконавці: Юлія Гришина, Юлія Чурсіна, Артем Погорєлов, Іванна Рослик, Анастасія Панасенко, Світлана Вечірка, Дана Сарман, Ольга Дробиш, Юлія Циб, Артем Назарук.

Прем’єра відбудеться 21 червня о  18:00 в Театрально-концертному центрі.

Довідка. Kharkiv Music Fest— це міжнародний фестиваль класичної музики, який знайомить широку аудиторію зі зразками високого мистецтва і об’єднує кращих музикантів України і світу на одній сцені, створюючи нові культурні мости між різними регіонами України та іншими країнами. Це також велика освітньо-просвітницька програма, яка включає в себе лекції для різних аудиторій, Дитячий симфонічний оркестр KharkivMusicFest, і Всеукраїнський конкурс молодих композиторів імені Бориса Лятошинського.

Саша Вальц(SashaWaltz) – німецька хореографка та режисерка. Танцювала в нью-йоркських компаніях PoohKaye, YoshikoChumo&SchoolofHardKnocks і LisaKraus&Dancers. Після повернення до Європи у 1988 році вона розпочала інтенсивну співпрацю з хореографами, художниками та музикантами.
Разом з ЙохеномСандігом вона заснувала танцювальну компанію SashaWaltz&Guests у 1993 році, а в 1996 році театр Sophiensaele, який зараз є центром незалежної танцювальної та театральної сцени не лише в Німеччині. З 2000 по 2004 рік вона була одним із директорів берлінського театру Schaubühne, а у сезоні 2019/20 директоркою Берлінського державного балету разом з Йоганнесом Оманом.
Саша Вальц є засновницею жанру хореографічної опери. У фільмах «Дідона та Еней» (2005), «Медея» (2007) та «Мацукадзе» (2011) вона зробила три постановки про жінок. У 2007 році вона поставила «Ромео та Джульєтту», інтерпретуючи драматичну симфонію Гектора Берліоза, для Національної паризької опери. А в 2014 році «Тангейзер» у Берлінській державній опері під керівництвом Даніеля Баренбойма.

Наостанок трохи цікавого про останні дні фестивалю - підсумки концерту "Inside The war".



Фото та матеріал: Kharkiv Music Fest, GX, соцмережі

Читайте також: