Хабарників каратимуть по-європейськи

1785
Корупціонерам дозволять доносити на начальство.


В Україні розробляють нові методи покарання для корупціонерів. Наприклад, повернення суми хабара до бюджету в повному обсязі або дача свідчень на шефа. На думку експертів, подібні методи давно і успішно практикуються в європейських країнах.

Зокрема, угода зі слідством - типово американське ноу-хау, а в Східній Європі його активно застосовували в Грузії і РФ.

«Наприклад, обвинувачений у корупції людина могла б отримати 12 років в'язниці. Але якщо він визнавав свою провину, співпрацював зі слідством, то йому покладався менший термін », - говорить заступник міністра юстиції України Гія Гецадзе.

За словами експертів, ідея досить проста: по ланцюжку, від дрібних хабарників дістатися до верхівки корупційної сходів.

Тих, хто погодиться на співпрацю, будемо карати по мінімуму. Великих - по всій строгості закону.

Ще одне ноу-хау - фіксовані штрафи для хабарників. За словами Гія Гецадзе, аналогічний прийом успішно показав себе в Грузії. Ідея також проста: замість тюремного ув'язнення суд може оштрафувати корупціонера, і сума повинна бути порівнянна з обсягом збитку.

А ось юристи стверджують, що потрібно прописувати норму про повне повернення суми. Кажуть, що так чинять у європейських країнах.

З приводу прийдешніх реформ думки харків'ян розділилися.

«Це вже схоже на боротьбу з корупцією, а не на імітацію, - каже Михайло. - Вкрав? Віддай те, що взяв. Не можеш грошима - віддавай майном».

«А де гарантія, що хабарник, намагаючись врятувати себе, чи не підставить невинну людину? - сумнівається Антон. - Зрештою, до «стукацтву» повинна підбурювати саме загроза неминучого покарання, а не сама можливість доносити».

Також читайте: