Китайські обмеження харків'яни не загрожують

2332
За два роки українців зменшилася на 0,6 мільйонів.

В Україні величезними темпами скорочується населення. Про це повідомляють в Державному комітеті статистики України. Ще два роки тому чисельність українців становила більше майже на 647 тисяч жителів. Тільки в Харківській області кількість населення зменшилася на 15,6 тисяч чоловік і склало 2 мільйона 719 тисяч 69 жителів регіону.

За інформацією ГУ статистики в Харківській області, за перші шість місяців поточного року чисельність населення зменшилася на 9883 людини.

«Зменшення чисельності населення області відбувається виключно за рахунок природного скорочення. У той же час зафіксовано міграційний спад - 675 осіб: за перші сім місяців в область прибуло 18011 і виїхало 18686», - пояснила начальник управління статистики населення ГУ статистики в Харківській області Євгена Константинова.

Крім цього, в регіоні смертність значно перевищує народжуваність. За сім місяців поточного року на Харківщині померло 26 тисяч 13 чоловік, а народилося - 14 тисяч 455 малюків. Як говорить Євгенія Константинова, зворотна ситуація останній раз спостерігалася в середині 80-х років минулого сторіччя.

При цьому, за даними Держкомстату, в Україні число дітей до 15 років давно менше кількості літніх. Зокрема - 6,8 мільйонів осіб проти 9,3 мільйонів на 1 січня 2015 року.

За словами експерта, найбільша кількість людей на Харківщині помирає від серцево-судинних захворювань - таких 70%. Друга за поширеністю причина смертності - злоякісні новоутворення. Від цих хвороб відправляються на той світ 15% жителів. Ще 6% залишають світ живих через різних травм, нещасних випадків і з причини самогубств.

Варто відзначити, що в деяких країнах, наприклад в Китаї, народжуваність обмежували на законодавчому рівні, то у Харкові - природним шляхом. На думку харків'ян, основна причина зниження рівня народжуваності - економічна нестабільність в країні. Люди переживають, що з появою дитини просто не зможуть утримувати сім'ю.

У соціологічній службі Центру Разумкова підкреслюють, що служба статистики не веде облік переселенців. В офіційній статистиці відбивається тенденція виключно скорочення чисельності населення на сході країни і невеликий приріст на заході в основному за рахунок різниці між народжуваністю і смертністю.

«Важкі умови праці в шахтах і, як наслідок, більш високий рівень алкоголізму, а також погана екологія стали причиною того, що смертність у східних регіонах була вищою, ніж в середньому по країні, навіть у мирний час. У той же час народжуваність традиційно вища в західних регіонах не в останню чергу тому, що там живе більше віруючих людей», - пояснює заступник директора соцслужби Центру Разумкова Михайло Міщенко.

Також читайте: