Харківські вчені отримали мільйони за особливий винахід

2289

У Національному технічному університеті "ХПІ" винайшли особливу керамічну плитку. Ноу-хау харківських учених перемогло у конкурсі Національного фонду досліджень України та отримало фінансування у розмірі 2,2 млн грн.

Як повідомили в прес-службі НТУ "ХПІ", посилаючись на керівника проекту, доктора технічних наук, професора Георгія Лісачука, новий композиційний матеріал дозволяє захистити електронні системи та біологічні об'єкти від електромагнітного випромінювання. Ноу-хау має високі фізико-механічні та експлуатаційні властивості, є екологічно чистим та довговічним.

"Наші вчені розробили оптимальний склад і технологію виробництва керамічної облицювальної плитки із захисними властивостями. До складу нового матеріалу входять традиційні сировинні матеріали та добавки карбіду кремнію", - зазначив Георгій Лисачук.

Дослідна партія кераміки створена на підприємстві "Дніпрокераміка" та випробувана у високовольтній залі Науково-дослідного та проектно-конструкторського інституту "Блискавка" НТУ "ХПІ". Встановлено, що новий матеріал із добавкою карбіду кремнію майже в 10 разів знижує електромагнітне випромінювання.

За словами автора стартапу, 70% команди винахідників – це молоді фахівці.

Зазначається, що результати досліджень опубліковані у престижних наукових виданнях, впроваджені у навчальний процес студентів "Політеху". Також подано заявку на отримання патенту на винахід.

Також читайте: