Чого чекати від нового ковід-вірусу? Епідемпрогноз харківського імунолога

2301
Україна покинула трійку лідерів за кількістю смертей від коронавірусу.

Ковідний вірус "Дельта" відступає, а новий "Омікрон" не такий страшний, незважаючи на те, що нових інфікованих у світі досить багато - 1,6 млн осіб тільки за 29 грудня 2021 року.

З таким обнадійливим прогнозом подальшого розвитку епідеміологічної ситуації в Україні виступив харківський імунолог, доктор медичних наук Андрій Волянський, який очолює лабораторію реабілітології та імунології інституту ім. Мечникова.

"Рекорди останніх днів за кількістю нових інфікованих пов'язані з "Омікрон"- варіантом і не повинні лякати. Адже кількість летальних наслідків, пов'язаних з "Дельта"-хвильою, що відступає, неухильно знижується", - зазначив Волянський на своїй сторінці в Facebook.

Лікар стверджує, що за останні 15 днів у світовій 20-ці лідерів за кількістю COVID-смертей відбулися серйозні зміни.

"Чергове зростання кількості смертей у США викликає питання: "Це ще "Дельта" чи вже "Омікрон?" Я думаю, "Дельта". Інфікує неімунних, що залишилися", - вважає Волянський.

За два тижні Україна вийшла з трійки лідерів за кількістю смертей від коронавірусу.

"Україна перемістилася з третього на п'яте місце і "Дельта"-хвиля вже згасає", - повідомив Волянський.

Відповідно до статистики епідемічна активність стихає в Бразилії та Мексиці. Залишаються активні осередки в Індії та В'єтнамі. В Європі ситуація неоднорідна: знижується активність вірусу в Росії, Україні, Великобританії, Румунії, Болгарії, проте зростає в Німеччині, Польщі, Франції, Словаччині.

"На мій погляд, ситуація зміни "Дельти" на "Омікрон" вкрай сприятлива. Йде масова природна імунізація без серйозних наслідків. Звичайно, смертей не може не бути. Але можна допустити, що летальність "Омікрон" у районі 0,1-0,2%, тоді як уханьський і наступні "Альфа" та "Бета" вбивали близько 2% хворих, наступний "Дельта" - варіант мав летальність близько 0,5%", - каже харківський лікар-імунолог.

Нагадаємо, Харківщина увійшла до трійки регіонів із найнижчим рівнем ковід-захворюваності (після Дніпропетровської та Херсонської областей).

Також читайте: