Створено цифровий архів війни. Весь світ тепер може стати свідком злочину рф та мужності України (фото)

116
«Історії ж бо пишуть на столі, Ми ж пишем кров’ю на своїй землі», - ці строки Ліни Костенко сьогодні, як ніколи, кожен українець відчуває на собі.


Харківська державна наукова біблвотека ім В.Г.Короленка запрошує усіх охочих доторкнутися до сучсної історії. 

Завдяки спільній роботі 51 бібліотекаря з 17 областей України станом на листопад 2023 року було зібрано та заархівовано понад 43 тисячі документів різного типу, включаючи текстові документи, зображення, відео. Ці матеріали охоплюють широкий спектр тем, від особистих історій до офіційних документів, і є цінним джерелом для розуміння подій війни. Підсумком спільної праці було створено сайт «Цифровий архів документів про російсько-українську війну», що доступний за посиланням.

Віртуальний ресурс є результатом проєкту «Формування цифрового архіву документів (публікацій, фото, відео) про російсько-українську війну», реалізованого фахівцями Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка за підтримки Українського культурного фонду.



Архів, який постійно поповнюється, містить колекцію електронних документів (фото, відео- та текстові матеріали) з відкритих верифікованих інтернет-джерел: офіційних сайтів обласних і міських військових адміністрацій, а також вебпредставництв регіональних ЗМІ Київської, Дніпропетровської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Харківської, Чернігівської та інших областей України.

Наразі заархівовано понад 4000 документів, розподілених за тематичними колекціями «Державна політика», «Докази російської агресії», «Докази українського спротиву», «Волонтерський рух в Україні», «Міжнародна підтримка», «Культура під час війни».



Документи архіву є важливим джерелом для досліджень подій російсько-української війни та життя українців у воєнний час, розуміння контексту та наслідків цих подій. Зручний пошуковий апарат дозволяє швидко знаходити потрібну інформацію.

Платформа працює у тестовому режимі. Будемо вдячні за ваші відгуки та коментарі, які можна залишити у формі зворотного зв’язку (http://digitalarchivewar.korolenko.kharkov.com/site/contact) або надіслати на електронну пошту warinukrainearchive2022@gmail.com.

Довідка. Базою цифрового архіву є документи, заархівовані фахівцями бібліотек України протягом 2022–2024 років у рамках проєкту Української бібліотечної асоціації «Архівування документів про війну».

Читайте також: