Харьковских футболистов признали потерпевшими

1484
Комитет арбитров Федерации футбола Украины наказал арбитра матча 31 тура Первой лиги сезона 2017/18 гг., в котором харьковский "Гелиос" уступил дома "Полтаве" (0:2).

На 45-й минуте поединка, который состоялся 2 мая, рефери Юрий Иванов из Донецкой области не зафиксировал игру рукой в исполнении защитника полтавчан на линии ворот своей команды и не назначил 11-метровый. Протесты харьковчан привели к предупреждению Евгения Чепурненко и удалению с поля капитана "солнечных" Игоря Луценко.

После матча футбольный клуб "Гелиос" отправил в адрес Профессиональной футбольной лиги Украины и в Комитет арбитров ФФУ петицию с указанием всех допущенных рефери игры. Протест "солнечных", судя по всему, дошел до адресатов, так как Комитет арбитров федерации обнародовал собственные выводы по арбитражу матча "Гелиос" – "Полтава".

"Комітет арбітрів ФФУ (надалі - КА ФФУ) вивчив відео всього зазначеного вище матчу і зазначає про те, що всі рішення, які були прийняті арбітром були правильні, за виключенням суперечливого епізоду, що наводиться далі:

45 хв. − захисник гостей у спробі завадити взяттю воріт з боку команди господарів падає на свій правий бік, підставляючи спину удару по воротам. Ця спроба у вигляді збільшення об’єму власного тіла спрямована на перекриття лінії воріт зазнала невдачі тому, що м’яч влучає у верхню частину руку у місці, де вона примикає до плеча. Арбітр, займаючи оптимальну позицію і маючи сумніви, вирішує продовжити гру і не приймає жодного рішення. На думку КА ФФУ йдеться про хибне рішення і, особливо про таке, що протирічить духу гри, а також положенням Правила 12 в частині, де зазначається про навмисність гри рукою. В цьому випадку арбітр повинен був зупинити гру, призначити 11У на користь господарів та винести ЧК (червону картку. – примітка прес-служби ФК "Геліос") гравцю гостей за ЗОГМ (зрив очевидної гольової можливості. – примітка прес-служби ФК "Геліос"). КА ФФУ тимчасово відсторонила арбітра та спостерігача арбітражу цього матчу аж до наступного засідання Комітету, під час якого буде визначений остаточний термін відсторонення" – сказано в официальном заявлении, размещенном на сайте Комитета арбитров.

Напомним, "Гелиос" в данный момент занимает 8 место в турнирной таблице Первой лиги первенства Украины. В активе харьковского клуба 46 очков после 32 матчей. Впрочем, в последние дни много говорится о том, что вскоре "Гелиос" может прекратить свое существование. В минувшее воскресенье, 6 мая, команда не выехала на гостевой матч с "Рухом". Официальная причина – травмы и дисквалификации игроков, вследствие чего в команде нет достаточного количества футболистов.

Читайте также: