Зруйновані, але не зломлені. Як харківські музеї постраждали від рашистів

1496
В Україні вже другий рік поспіль Міжнародний день музеїв зі сльозами на очах...

Щороку 18 травня музейні працівники різних країн відзначають своє професійне свято — Міжнародний день музеїв (International Museum Day). Цю дату почали відзначати ще 1977 року, сьогодні Міжнародний день музеїв святкують у понад 150 країнах, у більш ніж 20000 музеїв.

В Україні вже другий рік поспіль це свято зі сльозами на очах... Адже рашисти нещадно нищать наші будинки, інфраструктуру, культурні пам'ятки та музеї.

У ніч проти 7 травня 2022 ракетним ударом російські війська знищили Національний музей Григорія Сковороди в селі Сковородинівка Харківської області. Докладніше у новині GХ.

У Харківському художньому музеї не залишилося жодного вікна, що вціліло - скло вибило вибуховою хвилею (подробиці у новині GX).

А 26 квітня 2023 під час ракетного удару по місту Куп’янську в зруйнованому Харківському історичному музеї імені М.Ф.Сумцова загинули дві жінки, ще десять людей отримали поранення (страшні факти у новині GX).

Але ми не зламні - Україна, як і її музеї з пам'ятками нашого народу, повстануть із попелу. До речі, у Харківському художньому музеї для відвідувачів відчинені перші чотири зали...

Вітаємо! Віримо! Україна Переможе!


Читайте також: