На небосводі пам'яті ХАТМК стало на одну зірку більше (фото, відео)

3677
Сьогодні вночі пішов у вічність провідний соліст Харківського академічного театру музичної комедії, заслужений артист України Олег Летенко.


Не випадково кажуть: "Зірки театру сяють для вас..." Світло тих, кого немає поруч із нами, назавжди залишається у серцях близьких, колег, відданого глядача.

Зірковий список пам'яті Харківського академічного театру музичної комедії побільшав на одне ім'я... Внаслідок важкої хвороби пішов із життя соліст Харківського академічного театру музичної комедії, прекрасна людина, коханий чоловік та батько, заслужений артист України Олег Летенко.
Олег Летенко народився 7 травня 1960 року в місті Краматорськ, нині Донецька область. У 1989 році закінчив Харківський інститут мистецтв (клас Т. Веске). Свою творчу діяльність розпочав солістом хору «Харків–Слобожани» (1991-1995). Потім співав у хорі Київського військового округу (1995–2001). Від 2001 року – артист Харківського театру опери та балету імені М. Лисенка. В цей час він зачаровує м'яким тембром, виконуючи провідні партії лірико-драматичного тенора. Найкращі з них: Ленський («Євгеній Онєгін» П. Чайковського), Неморіно («Любовний напій» Ґ. Доніцетті), Каварадоссі («Тоска» Дж. Пуччіні).
З 2002-го протягом багатьох років Олег Летенко був солістом Харківської філармонії. В його репертуарі естрадні й народні пісні. Артист був щедро обдарований природою, його творчий вклад у мистецтво країни було оцінено у 2006 році присвоєнням звання - Заслужений артист України.
В 2014 році Олег Летенко дебютував на сцені Харківського академічного театру музичної комедії, виконавши партію Раджамі в опереті Імре Кальмана «Баядера».
Олег Летенко блискуче створював як ліричні, так і комедійні образи: купца Микича Котрянца («Витівки Хануми» Г. Канчелі), князя Орловського («Летюча миша» Й. Штрауса), господаря і директора театру «Водевіль» Бруяра («Фіалка Монмартру» І. Кальмана), барона Шатонеф де Сант-Оноре («Принцеса цирку» І. Кальмана).
Йому аплодували не лише в Україні, а й у Франції, Бельгії, Швейцарії.
Він випустив компакт-диски: «Спогади про Е. Карузо…» (2005),«Потрібно жити…» (2007), «Радій, ти живеш!» (2008), «Планета любові» (2009), «Пам'яті Маріо Ланца присвячую» (2010).
 
Його унікальний голос, рідкісної краси з оксамитовим тембром, зачаровував слухачів.


"Висловлюємо свої найглибші співчуття рідним та близьким. Це величезна і непоправна втрата. Світла пам'ять про нього назавжди залишиться у наших серцях. Пам'ятаємо!" - написали на своїй фейсбук-сторінці колеги артиста з Харківського академічного театру музичної комедії.

"Мої співчуття рідним, близьким і колегам. Це величезна і непоправна втрата, - написала на своїй сторінці Алла Прихожаєва, керівник літературно-драматургійної частини ХАТМК. - Світла пам'ять прекрасній людині з чарівним голосом!" 

"Усе можна змiнити і повернути, окрім життя. Як могли допомогали та вірили до останнього, що хвороба мине... але... Немає слів... один нестерпний біль... небеса забирають кращих... Свiтла пам'ять Заслуженому артисту України Олегу Летенко", - написала на своїй сторінці шанувальниця творчості артиста Олена Мірошнікова.
"Дуже шкода, адже він перший відгукнувся на прохання зробити запис пісні "УКРАЇНА" ще восени 2002 року - майже 20 років тому!" - підкреслив Михайло Тавда.

"Яка печаль... Світла пам'ять і Царство небесне. Пішов співати Богу у його садах", - написав колега, заслужений артист України Олександр Беділо.

"Шок...светлая память. Очень жаль. Болезнь таки забрала его...соболезную семье и коллегам. Царствие небесное", - з сумом додала заступник директора Харківської дитячої школи мистецтв №3 Катерина Жигалова.

Сотні коментарів та слів співчуття... 

Колектив новинного порталу "Город Х" вислювлює співчуття рідним та близьким Олега Летенко. Світла пам'ять!

Фото, відео та матеріали: ХАТМК, керівника літературно-драматургійної частини ХАТМК Алли Прихожаєвої, архів Олени Мірошнікової
Читайте також: