День бабака на Харківщині: яку погоду навіщував волохатий синоптик (фото)

704

На біостанції Харківського національного університету імені В. Каразіна в селі Гайдари Зміївської громади відбулося традиційне свято День бабака. Мохнатий синоптик бабак Тимко III дав прогноз, що весна у 2023 році настане у середині березня.

«Тимко сказав, що весна настане обов’язково. Але не раніше, ніж за 6 тижнів», - переклав прогноз Тимка ІІІ його доглядач Володимир Ронкін.

При цьому в Українському гідрометеоцентрі зазначили, що віщування байбака-синоптика не має жодного відношення до серйозних наукових прогнозів.

Також Тимка ІІІ запитали, що треба їсти українцям, щоб бути здоровими, - він обрав буряк.

Нагадаємо, що День бабака почав відзначатися на території біостанції ім. Каразіна у селі Гайдари ще 19 років тому. Там протягом кожного року будять народного синоптика, бабака Тимка, вже третього за рахунком. Ідея самого свята прийшла із США, де День бабака відзначається щорічно 2 лютого.

Нинішній віщун – Тимко III – на початку війни опинився в російській окупації. Село Нестерівка Куп’янського району, де розташована одна біостанція Каразінського університету, яка є зимньою «резиденцією» віщуна та його мохнатих друзів, було окуповане ворожою армією. Село звільнили восени 2022 року.

Підписуйтесь на наш Телеграм-канал: https://t.me/gx_net_ua