Без світла та інтренету. Як підготуватися до ймовірного "блекауту"

2050

 Третій день поспіль Харків потерпає від аварійних відключень електроенергії. Перебої з електрикою спричинили відсутність води у помешканнях харків’ян (не працювали насоси, що подають у будинки воду), а також мобільного та інтернет-зв’язку.

Сьогодні зранку місто знову залишилося без світла — вийшла з ладу резервна лінія, яка живила населені пункти. Даються взнаки ракетні обстріли росіянами 11 вересня Харківської ТЕЦ-5 та інших об’єктів критичної інфраструктури України. Енергетичний шантаж з обстрілом електростанцій – це помста російського агресора за успіхи української армії.

А тому харків’янам та жителям області варто бути підготовленим до ймовірного «блекауту» - масового відключення електроенергії.

Центр стратегічних комунікацій підготував алгоритм дій у випадку знеструмлення наших міст та сіл та надав поради, як підготуватися відключення електроенергії.

 Що потрібно зробити на випадок зникнення електроенергії:

- підготуйте запас води, їжі, ліків, батарейок, ліхтариків, свічок та сірників;

- щоб зберегти тепло в приміщенні, заклейте щілини у вікнах і балконних дверях, закрийте їх ковдрами;

- придбайте дизельний або бензиновий генератор (він дозволить на певний час увімкнути електроенергію).

Як залишатися на зв'язку:

- якщо зв'язок вашого оператора зникне, ви можете підключатися до мережі інших операторів;

- для цього необхідно зайти у "Налаштування", обрати розділ "SIM-карти", "мобільні мережі" або "Стільниковий зв'язок". Обрати опцію "Мобільна мережа", "Підключення" або "Обрати "мережу" і вимкнути автоматичний режим.

- на екрані з'явиться перелік доступних мереж – ви можете змінити його на одну з мереж у списку.

Крім того після відключення електроенергії смартфони варто перевести у режим економії заряду та видалити зайві додатки, які швидко розряджають акумулятор.

Експерти також радять переписати в записник важливі контакти і роздрукувати копії документів, які ви звикли зберігати на USB-накопичувачах або у додатку Дія.

Також  варто запастися свічками, приготувати ліхтарики.

Нагадаємо, увечері 11 вересня окупанти завдали ракетних ударів по критичній інфраструктурі міста Харкова та області. В результаті в обласному центрі та багатьох населених пунктах Харківщини було відсутнє електро- та водопостачання.

Галина Половик

Читайте також: