Туберкульоз на Харківщині: санітарні лікарі дезінфікували вогнища захворювання

2082

На Харківщині у січні-лютому 2023 року туберкульоз органів дихання діагностовано у 119 осіб. Про це повідомили в обласному центрі контролю та профілактики захворювань.

Нещодавно спеціалісти центру провели заключну дезінфекцію в осередках туберкульозу у смт Кочеток та смт Есхар Чугуївського району. Хворих з цих населених пунктів раніше госпіталізували в протитуберкульозний диспансер.

Загалом у Чугуївському районі з початку 2023 року зафіксовано 6 випадків захворювання на туберкульоз.

Довідка. Туберкульоз – небезпечне захворювання, яким можна заразитися повітряно-крапельним шляхом. Його збудником є бактерія Mycobacterium tuberculosis. Заразитися може кожен, але особливо сприйнятливі до туберкульозу діти через недостатньо сформований імунітет.

Захворювання виліковне, але лікування потребує тривалого часу. Величезне значення має рання діагностика туберкульозу — що швидше він буде виявлено, то менше ускладнень спричинить.

Виділяє мікобактерії не кожен хворий на туберкульоз, а тільки той, у кого відбувається розпад легеневої тканини та бактеріовиділення (у просторіччі — відкрита форма туберкульозу).

24 березня світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби із туберкульозом.