Померла ректорка харківського університету

6129

Почесна громадянка міста Харкова, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського Тетяни Вєркіної пішла з життя 4 липня. Про це повідомили у прес-службі міської ради.

«Сьогодні не стало дуже тонкої та мудрої людини. Відійшла у засвіти ректор Харківського університету мистецтв Тетяна Борисівна Вєркіна.

З відходом таких людей у ​​житті Харкова завершується певна епоха. Тетяна Борисівна не просто виховала сотні талановитих музикантів - вона стояла біля зародження сучасного українського мистецтва. Ми всі пам'ятатимемо її фестиваль «Харківські асамблеї», її любов до того, чим вона займалася, її вміння відчувати таланти та дарувати світові прекрасне. Вона пішла, але її справа продовжиться в учнях, у всьому тому, чому вона присвятила себе. Її завжди пам'ятатимуть за її серйозну громадську діяльність, за вміння творити і робити цей світ кращим.

Я висловлюю щирі співчуття рідним Тетяни Борисівни. Сил вам пережити цю втрату. Світла пам'ять світлій людині!» - говориться у співчутті, яке міський голова Ігор Терехов висловив родині Тетяни Вєркіної.

Довідка. Тетяна Борисівна Вєркіна народилася 18 вересня 1946 року у Харкові. Піаніст, співачка, педагог та громадський діяч, народна артистка України, професор, ректор Харківського національного університету мистецтв ім. І. П. Котляревського.

З 1991 року - ініціатор та художній керівник Міжнародного музичного фестивалю (з 1992 року проводиться під назвою «Харківські асамблеї»). Член Ротарі-клубу Харкова, Всеукраїнської національної музичної спілки, співзасновник Фонду підтримки молодих обдарувань, Шубертівського товариства у Харкові.

Кандидат мистецтвознавства, з 2011 року - голова Ради ректорів вишів культури та мистецтв України.