Поки є культура - Україна буде. Харків-культурний надихає та підтримує, святкує та дякує (фото, відео)

6047
Навіть під час війни культурний фронт боронить душі українців.


Щорічно 9 листопада відзначається Всеукраїнський День працівників культури і майстрів народного мистецтва!

Напередодні свята, 8 листопада, працівники культури та майстри народного мистецтва отримали привітання та почесні грамоти від Департаменту культури Харківської міської ради, а ще концерт-дарунок від артистів Харківського академічного театру музичної комедії на паркінгу у ТРЦ "Nikolsky".

Свято почалося зі слів вдячності нашим захисникам і хвилини мовчання за тими, хто віддав своє життя за нашу вільну Україну!Фото та відео з нагородження та святкування у пості на фейсбук-сторінці GX.В програмі святкового концерту лунали:
1. Тост Орловського з оперети «Летюча миша» (Йоганна Штрауса) у виконанні заслуженого артиста України Олексія Гавінського та у супроводі балету театру.
2. Дует Роз-Марії та Веро з оперети "Підв'язка Борджіа" (Міхаеля Крауса) заспівали заслужена артистка України Елеонора Джулік та Сергій Міненко.
3. Пісня з мюзиклу «Нотр-Дам де Парі» «Belle» лунала на три голоси - Олег Жемчужин, Іван Орлов, Віталій Манченко.
4. Пісня "Be Italian" із мюзиклу "Дев'ять", у виконанні Світлани Тимченко та балету театру.
5. Арія Ісуса Христа з опери "Ісус Христос - Суперзірка" (Е.Л. Веббера) - Сергій Міненко.
6. "Дим" - балет театру.
7. «Le bien qui fait mal» з «Mozart L'Opera Rock» у виконанні дуету Світлани Тимченко та Артема Кочергіна.
8. "Я люблю тільки тебе" (Олександра Пономарьова) - Віталій Манченко.
9. Танго - балет театру.
10. «Le temps des cathedrales» з мюзиклу «Нотр-Дам де Парі» - Віталій Манченко, Сергій Міненко, Артем Кочергін
11. Фінальна пісня "Оперета" у виконанні всіх учасників концерту.

До речі, до свята відбувся ще й творчий дебют гурту "Арт-проліне" на чолі з директором ХТДЮ Аркадієм Чадовим та його чарівними колегами -
начальницею відділу культури Холодногірського району Мариною Лисойван, начальницею відділу культури Новобаварського району Галиною Рукавіциною та директоркою Будинку культури Холодногірського району Тетяною Анастасієнко.Разом вони подарували усім присутнім пісню і підняли настрій.

Також свої виступи глядачу подарували юні артисти Харківської хореографічної школи під керівництвом заслуженої діячки мистецтв України, Почесної громадянки м. Харкова Наталії Олександрівни Ржевської.

"Без свята культури не може бути життя. Поки є культура - Україна буде!" - наголосила Наталія Олександрівна.

А ще в рамках заходу було представлено виставку творчих робіт учнів та викладачів дитячої художньої школи №2 ім. П. О. Левченка - "З ЛЮБОВ'Ю ДО РІДНОГО ХАРКОВА".

Щиро вітаємо усіх причетних — працівників культури та майстрів народного мистецтва, які з перших днів війни тримають культурний фронт, підтримуючи українців.

Адже відомо кожному, культура і мистецтво — це справжні скарби будь-якої держави. Це “код нації”, що веде нас до перемоги!

Культура робить людину особистістю, робить нас неповторними, несхожими на інших. Це саме те, що вирізняє наш народ серед інших та ідентифікує його. Адже кожен народ існує доти, доки жива його культура.

Саме працівники культури та майстри народного мистецтва, зберігають наші культурні здобутки, поширюють нашу багатогранну культуру Україною та за її кордоном.

Дякуємо всім, хто під час війни зі зброєю в руках на фронті й в тилу (кожен на своєму місті) виборює наше право на минуле, теперішнє та майбутнє. Віримо! #УкраїнаПереможе!

Бажаємо мирного неба, невичерпної енергії, високих мистецьких досягнень, нових культурних проєктів та успіхів у вашій всенародній діяльності!

До речі, мабуть не випадково, в цей визначний день святкує свій день народження директор ХАТМК, заслужений діяч мистецтв України Ігор Коваль. Користуючись нагодою, колектив новинного порталу GX щиро вітає керманича театру музичної комедії з подвійним святом (журналістка GX навіть зробила це, особисто, але від усього колективу — фотофакт Лени Мірошникової, дякуємо)!Фото та відео: GX, Наталія Бойченко

Читайте також: