Коли в Харкові зацвітає бузок, ноги містян самі ведуть їх до саду Шевченка за спогадами (фото)

6627
Саме в цей день, 15 травня, в 2009 році у Харкові в кіноцентрі імені Довженка відбулося урочисте відкриття першого міжнародного кінофестивалю "Харківський бузок".


Назву фестивалю подарувала книга французької актриси Мілен Демонжо "Харківський бузок", яку вона присвятила матері – уродженці Харкова Клавдії Трубніковій.

Міжнародний кінофестиваль "Харківський бузок" зустрічав іменитих гостей з 2009-го до 2013 рік. Нагадуванням про події фестивалю є стели з відбитками долонь знаменитостей у саду ім. Шевченка. Це внесок в історію міста. Кожен харків'янин та гість міста-героя може торкнутися світу зірок і помріяти...

До речі, на відкритті був присутній легендарний український актор Богдан Ступка. Власником головного призу першого кінофестивалю "Харківський бузок" став фільм "Англійський хірург" (режисер Джеффрі Смітт, Великобританія/Україна, 2007 рік).

В різні роки фестиваль різнився і в датах. Це залежало, передусім, від можливостей гостей із Франції. Проте, організатори свята завжди намагалися прив'язатися до 17 травня - це день народження мами Мілен Демонжо - харків'янки Клавдії Трубнікової.

«Вона увійшла до кімнати, окинула всіх поглядом і одразу підійшла до мене зі словами: "Це ви з Харкова? Ми з вами схожі!" Її мама, Клавдія Трубнікова, була харків'янкою. Свого часу сім'я перебралася до Франції. З матір'ю у Мілен були складні стосунки. У 13 років вона пішла з батьківського дому – стала улюбленою музою Крістіана Діора та почала будувати кар'єру у сфері моди та кіноіндустрії. А коли її мама захворіла (у неї була онкологія), Мілен все покинула і повернулася додому, щоб доглядати її. Проводячи з матір'ю багато часу, актриса почала записувати її спогади про життя у Харкові. Так народилася книга Демонжо про Клавдію Трубнікову, яку вона назвала "Харківський бузок". У розмові Мілен зізналася мені: пообіцяла матері перед смертю, що обов'язково відвідає її рідне місто. Повертаючись до Харкова, я вже точно знала, що привезу сюди Мілен Демонжо і просто в літаку почала продумувати програму, а потім зрозуміла, що потрібно робити щось масштабніше — фестиваль кіно», - ділилася спогадами з GХ співголова оргкомітету Міжнародного кінофестивалю «Харківський бузок», керівник ГО «Міжнародний кінофестиваль "Харківський бузок"», заслужений журналіст України Вікторія Маренич.

Париж. 2017 р. Почесний президент Міжнародного кінофестивалю «Харківський бузок» Мілен Демонжо і

голова ГО «Міжнародний кінофестиваль "Харківський бузок"» Вікторія Маренич 

Фото: архів Вікторії Маренич та міжнародного кінофестивалю "Харківський бузок", GX, Наталія Бойченко

Читайте також: