Харків-культурний святкує (фото, відео, доповнено)

4114
Сьогодні, 21 червня, світ відзначають День музики.

Щорічно 21 червня відзначається Всесвітній день музики (або Міжнародний день домашньої музики). Подію започаткував міністр культури Франції Жак Ланг у 1982 році. Спочатку музичний фестиваль проводили лише в Парижі, але сьогодні вже 120 країн та близько тисячі міст планети святкують таку подію.

Трохи більше про історію свята розкажуть самі українські організатори.

Навіть під час війни незламний Харків співає і грає улюблену музику, підтримує дух харківців. 

Цього року знову стає питання - «День Музики в Харкові буде?»

«Буде!» — відповідають митці та діляться подробицями.

Свято музики в нашому місті вже перетворилося на традицію, яка не переривається з 2014 року. Музика лунала і в часи пандемії, і в перший та другий роки повномасштабного вторгнення рф... Музиканти все одно грали на вулицях міста та у сховищах, адже Харків-музичний не заглушити навіть сиренами і вибухами. Цього року зустрінемося, як завжди, 21 червня.

На жаль, через обстріли неможливий великий фестиваль з багатьма сценами, але «День музики» відбудеться як низка окремих подій - від людей, які хочуть, щоби традиція тривала.

Усі, хто бажає долучитися до дійства, має інструмент, вміє грати або має локацію для виступів, напишіть організаторам в Телеграм (@birdofrisingsun).

Вже відомі основні локації свята.

До речі, у 2023 році саме у Всесвітній день музики, 21 червня, відбулася Всеукраїнська прем’єра танцювальної вистави німецької хореографки Саші Вальц - «In C» (докладніше про захід в новині GX від 21 червня 2023 року, а звіт з прем’єри - від 24 червня).

Більше фото та відео з вистави у пості на фейсбук-сторінці GX.

Фото, відео та матеріал: Наталія Бойченко, GX,  Kharkiv Music Fest, День Музики в Харкові, відкриті джерела

Читайте також: