Як позбутися тарганів у квартирі

13437
Таргани – найдавніша група комах, супутники людини ще з часів кам’яного віку. Мало у кого з представників тваринного світу репутація гірша, ніж у них.

Багато хто ставиться до тарганів у квартирі, як до чогось само собою зрозумілого, вважаючи, що ці комахи абсолютно нешкідливі, а їх поява на кухонному столі, у мийній раковині – це цілком нормальне явище, хіба що злегка неприємне. Але, за фактом, їх поява у помешканні людини  є ознакою антисанітарії. Переповзаючи  з каналізації та смітника, вони забруднюють збудниками кишкових інфекцій (дизентерії, сальмонельозу тощо), яйцями гельмінтів та цистами дизентерійної амеби харчові продукти, а також різні поверхні інтер’єру на кухні, у ванних кімнатах і туалетах. Зараження людини може відбутися не тільки через контаміновані збудниками інфекційних хвороб харчові продукти, а просто по ланцюжку: брудна поверхня – немиті руки – рот.

Не менш значної шкоди таргани можуть завдавати людині як джерело алергенів: велика кількість хітинового покрову, що лишається після линьки комах, сухі екскременти, останки померлих особин – все це змішується з домашнім пилом, і при попаданні на шкіру, у травний тракт або в дихальні шляхи людини можуть  викликати бронхіальну астму, алергічні дерматити, риніти.

Заходи боротьби з тарганами включають насамперед дотримання санітарно-гігієнічних норм виробничих та житлових приміщень, прибирання залишків харчових продуктів, своєчасний ремонт. Для знищення комах використовують винищувальні заходи, які проводяться систематично.

Кратність проведення винищувальних заходів залежить від категорії будівлі і ступеня заселеності тарганами. Обробки за разовими заявками доцільні тільки за малої чисельності тарганів.

Найефективнішими є комбіновані обробки рідкими засобами й дустами (порошками) з тривалою залишковою дією.

За матеріалами Харківського обласного центру контролю та профілактики хвороб