Заборонені літери. Чого позбудуться харків'яни (ФОТО)

2844
«ГХ» з'ясував, як відіб'ється заборона російської літератури.

В Україні збираються заборонити ввозити російської літератури. З такою ідеєю виступив депутат Остап Семерак.

«Мова йде не про заборону російської літератури чи мови, а про відповідь агресорові-РФ на військове вторгнення і пропаганду та про встановлення справедливих і патріотичних правил гри для українських книговидавців», - заявив Остап Семерак.

Думки харківських видавців розділилися. Директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький впевнений, що особливих змін читачі не відчують.

«В українському книжковому магазині - в середньому, приблизно 12 тис. Найменувань, з яких 4000 - книги, видані в Україні, решта - з інших країн, які, звичайно ж, відразу не розпродадуться. Їх вистачить на півтора року. Тому говорити, що після введення ембарго на ввезення книг з Росії ринок збідніє, не доводиться», - зазначив директор видавництва «Фоліо» Олександр Красовицький.

Інші колеги по цеху книговидавництва відчувають подвійні почуття. З одного боку це дійсно добре - на ринку не буде конкуренції, а з іншого - якщо закритий ринок, то немає розвитку галузі, а також це прямий шлях до розвитку контрабанди.

«По-перше, це удар по бюджету країни. Книги, так чи інакше, будуть ввозитися в країну, але тільки після введення ембарго їх завезуть контрабандою. По-друге, це імідж країни, адже не в одній країні світу не забороняють повністю ввозити книги певної держави. По-третє, послуги поліграфії істотно подорожчають. На сьогоднішній день видавництва на половину завантажені роботою від російських колег, після заборони - робота в поліграфії призупиниться, а розтрати ляжуть на споживача», - розповів «ГХ» директор видавництва «Ранок» Віктор Круглов.

Крім цього видавці пояснюють, що через заборону російської літератури постраждають науковці.

«Наукова література, програмування, фото, медицина, біологія, математика, фізика, економіка, праці філософів, постмодерністів, які привозять з Росії. Ці книги вузької спрямованості і видавати їх тиражем в 50 книг у нас в країні не вигідно», - підкреслив «ГХ» Віктор Круглов.

Варто відзначити, за словами фахівців, на сьогоднішній день експорт книг в країни Митного союзу істотно перевищує імпорт з цих країн.

Також читайте: