Вибухи і теракти ламають психіку харків'ян

2982
Люди стали частіше звертатися за допомогою психологів.

 

У Харкові прогримів черговий вибух. На цей раз все обійшлося - джерелом звуку стала  покришка автомобіля, що лопнула. Але новина про можливий теракт розлетілася миттєво.

Сторонні гучні звуки почали звучати в місті так часто, що народ перестав вести їх статистику. За найскромнішими підрахунками, з осені минулого року в Харкові прозвучало близько 20 вибухів. Найбільш резонансні взяли на олівець правоохоронці. Ті, які обійшлися без особливих наслідків, і зовсім канули в Лєту.

Між тим, за останні місяці в Харкові підривали все, що тільки можна, починаючи від закладів громадського харчування, закінчуючи військкоматами, об'єктами залізниці, машинами, пам'ятниками, а то й просто кидали вибухівку в натовп людей.

Психологи одностайні: за той час, що триває конфлікт на сході країни, кількість їхніх клієнтів, які скаржаться на напади паніки, значно зросла. Страх, агресія і неадекватна реакція на навколишнє середовище стали постійними супутниками багатьох громадян, а в психології з'явився навіть новий термін - «синдром АТО».

«Є люди, які банально бояться вийти з дому за хлібом - страшаться, що щось вибухне, скрізь їм ввижаються снайпери і переслідують нав'язливі думки. Збільшилася кількість клієнтів, які втратили сенс життя, у яких  з'явилися суїцидальні нахили. Ми навіть зробили безкоштовну телефонну лінію довіри для таких», - говорить психолог Микола Агапов.

Його колега Андрій Барабаш додає: події в країні сприяють тому, що багато людей перебувають у постійному стресі.

«Більша кількість земляків стала страждати від панічних атак, які виникають спонтанно і їх неможливо контролювати. Людині стає фізично погано - кидає в жар, нудить, здається, що він ось-ось знепритомніє», - пояснює Барабаш.

На думку експерта, найбільш схильні до стресів люди у віці 20-30 років. При таких станах в організмі збиваються обмінні процеси, що безсумнівно відбивається і на психіці.

«Тому дуже важливо вчасно знімати стрес. Я раджу клієнтам спеціальну кінезіологічну гімнастику, яка буквально за лічені хвилини дає дуже добрий ефект», - резюмує Андрій Барабаш.

Також читайте: