Воєнкоми проти харків'ян: відлов триває (ФОТО)

6619
Харківські військкомати продовжують ганятися за призовниками.

На якийсь час "полювання" було зупинено. Проте минулого тижня працівники військкоматів стали ігнорувати вимоги законів і губернатора Харківщини - облави відновилася. Як розповідають харків'яни, вручення повісток на вулицях, в метро і біля роботи знову набирає обертів.

«Приїхав з ранку на роботу і дізнаюся, що мій напарник не доїхав додому. Одразу після зміни до нього підійшли працівники міліції і військкомату - от і все. Хлопець вже чекає відправки у війська на Сортировці, а його батько повіз йому речі і документи», - розповів "ГХ" харків'янин Дмитро.

«Просто підійшли в метро - ніби як треба встановити особу, бо схожий на людину з орієнтування. Відвели вбік і почали виписувати повістку», - пояснює інший молодий чоловік.

В соціальних мережах очевидці описують різноманітні випадки «вилову» майбутніх військових.

«Метро "23 серпня", вихід поруч з магазином "Білла". Четверо осіб - міліціонер, військовий і двоє в цивільному вручають повістки всім особам призовного віку. Вибирають в основному тих, хто йде один», - написав очевидець Петро.

На деяких підприємствах, розповідають харків'яни, проводять навіть інструктажі як поводитися з представниками військкомату. Радять, якщо співробітники військкоматів намагаються вас зупинити на вулиці і насильно доставити у військкомат, просто телефонуйте 102 і заявляйте про викрадення людини.

А деякі навіть надають номери і опис машин працівників військкоматів, які були помічені в районі.

«У районі метро "Московський проспект", вул. Одеської, Комунального ринку були помічені три машини – BMW «АХ 7131», і дві з військовими номерами - темний Мерс Віта з держ-номером «АК 0015» і темно-синя газель «1714 М5», - розповіли нам на одному з харківських підприємстві.

Нагадаємо, що раніше глава обладміністрації Ігор Райнін заявив, що повістки будуть розноситися за місцем роботи, навчання та проживання в установленому порядку.

З подібною заявою минулого тижня виступив і начальник ГУ МВС України в Харківській області Анатолій Дмитрієв.

«Співробітники міліції не мають права доставляти у військкомати людей, яких співробітники військкоматів відловлюють на вулицях. А у співробітників військкоматів таких прав немає спочатку», - зазначив головний міліціонер області.

В обласному ж військкоматі скарги харків'ян викликають подив. «Ніяких вказівок губернатора ми не порушуємо. Якщо людей і зупиняють, то тільки для встановлення особи. Людина - призовник, то йому вручають повістку і запрошують приїхати на збірний пункт, якщо ж ні, то людина спокійно йде по своїх справах», - пояснив "ГХ" заступник військового комісара області Юрій Калгушкін.

Юрист і доброволець 92-ї окремої механізованої бригади Леонід Маслов впевнений, що такі «піші акції» по місту від працівників військкоматів грають тільки на шкоду армії.

«Мені здається, що воєнкоми, таким чином, намагаються насолити керівництву, яке дає їм нездійсненне завдання», - зазначив Маслов.

Багато хто з колишніх військових від того, що відбувається приходять в шок. Розповідають, що логіку роботи військкоматів не розуміють - набирають молодих, а всі справжні бійці йдуть у добровольчі загони.

«У мене племінник - військовий, він 2 місяці просився в армію. У підсумку пішов у добровольчий загін. Там йому розповіли, що в армії війни не потрібні, їм м'ясо потрібно от і все, а то раптом "переможуть" когось не того», - ділиться чоловік.

Харків'яни впевнені, що якщо самі чиновники переглянуть своє ставлення до армії і перестануть заганяти людей «як худобу в стійло», то люди будуть проявляти бажання і служити на благо Батьківщини.

Про протиправні дії розповідають і волонтери. Майже 17 годин на збірному пункті обласного військкомату незаконно утримувався харківський волонтер Олексій Бугаєв.

«Увечері 23 липня я йшов додому по проспекту Леніна. Мене зупинив міліціонер і група військових. Попросили пред'явити документи, а потім проїхати в обласний військкомат на предмет перевірки за фактом ухилення від мобілізації», - розповідає волонтер.

Нагадаємо, що на збірні пункти військкомату також привозили і алкоголіків.

Увечері 21 липня, у двох військовозобов'язаних, які прибули на пункт збору Харківського обласного військкомату, стався напад. Заступник обласного військкомату Юрій Калгушкін цей випадок підтвердив і пояснив, що це єдиний подібний випадок. Як так вийшло, що на збірному пункті виявилися два алкоголіка і як їм вручали повістки обласної воєнком пояснити не зміг.

Фото: соц-мережі

Також читайте: