Страшне захворювання косить харків'ян

3977
Жителі Харківщини все частіше вмирають від інсульту.

У всьому світі 29 жовтня люди відзначають день боротьби з інсультом. За даними Всесвітньої Федерації неврологічних товариств, щорічно в світі реєструється близько 16 млн інсультів, що складає 10% смертності населення.

Як розповідають фахівці, щорічно від інсульту помирає більше людей, ніж від СНІДу, туберкульозу і малярії разом узятих. За даними Всесвітньої організації здоров'я, інсульт посідає третє місце серед причин смертей в Європі після серцево-судинних і онкологічних захворювань.

Варто відзначити, що згідно з прогнозами експертів ВОЗ, якщо ситуація не зміниться, то вже в 2030 році в світі очікується 23 млн нових випадків інсульту, а летальні випадки і ускладнення цього захворювання досягнутий 8 млн.

На сьогоднішній день, в розвинених країнах смертність від порушення мозкового кровообігу становить 37-48 випадків на 100 тисяч людей, а в Україні цей показник досяг майже 73 випадків.

Згідно статистики, від цього захворювання кожна п'ята людина вмирає, кожен десятий стає безпорадним інвалідом, а 35% постраждалих - люди працездатного віку. Так, щорічно від цієї недуги в країні помирає 40-42 тисячі українців і майже 20 тисяч хворих стають інвалідами. Тобто кожну 12-13 хвилину від інсульту помирає один житель України.

Як розповідають в ГУ статистики в Харківській області, в минулому році в регіоні було зафіксовано 8166 інсультів, а 2013 році - 7909 випадків.

Харківські медики головними причинами інсультів називають глобальне старіння населення і висока поширеність артеріальної гіпертензії (80% всіх випадків інсульту), дисліпідемії, серцево-судинних захворювань, діабету, куріння і зловживання алкоголем.

«Після сорока років потрібно робити комплексний аналіз крові (цукор, кількість тромбоцитів), а також ліпідне обстеження», - розповіла «ГХ» директор лабораторії «Вірола» Олена Омельченко.

Крім цього фахівець відзначає, що останнім часом збільшилася кількість молодих людей, які хворіють інсультом. Головна причина «омолодження» недуги - це шкідлива їжа, якою харчуються молоді люди.

«Різноманітні фаст-фуди, газованої води, а також продукти, вирощені з використанням стимуляторів росту і шкідливих добавок. Все це підвищує кількість холестерину в організмі», - зазначає Олена Омельченко.

Лікарі відзначають, що через 3-6 годин з моменту порушення мозкового кровообігу шанси на одужання у людини стають мінімальними. Так, повернутися до повноцінного життя здатні тільки 10-20% хворих. З усіх пацієнтів, які перенесли інсульт, 25-30% стають залежними від оточуючих, а в 30% - розвивається деменція (недоумство).

Також читайте: