Ситуація з вакцинами на Харківщині досягла критичної позначки

2893
Брак ліків і антигенів, які поставляли в регіон централізовано, ще більше ускладнилася через наплив переселенців.

 

Як розповів директор Департаменту охорони здоров'я Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан, в регіоні відчувається катастрофічна нестача вакцин.

«Найбільш гостро стоїть питання з вакцинами для дітей - АКДС, БЦЖ і антигеном поліомієліту. Всі державні медичні програми зупинилися, жодних надходжень вакцин немає, і як вирішуватиметься це питання - не зрозуміло, - поділився з «ГХ» Галацан. - В результаті - графіки щеплень у дітей порушені, а показники захворюваності зростають».
 
За словами Галацана, наша область ще не отримала повною мірою ту вакцину, яку планували доставити в 2014 році, а тендерні процедури на закупівлю препаратів на 2015 рік навіть не оголошені.

«Для вирішення цього питання (створити новий тендерний комітет, навчити людей і оголосити тендери на закупівлю ліків) уряду дали часу до серпня. Хоча експерти підраховували, що на це потрібно як мінімум 3 місяці. Навіть якщо вони встигнуть до серпня, це не означає, що різко почнуться поставки, але хоча б справа зрушиться з мертвої точки», - уточнив Галацан.

Також на Харківщині великі проблеми із забезпеченням ліками ВІЛ-інфікованих, діабетиків, онкохворих та тих, хто страждає на туберкульоз. Ситуація ще більше ускладнилася через наплив переселенців (в нашій області їх більше 160 000 чоловік).

«Серед них є й такі, яким потрібен імпортний інсулін та інші медикаменти. Людей всім цим забезпечували в Луганській та Донецькій областях, зараз вони отримують це у нас. Доводиться викручуватися за рахунок медичних субвенцій, які надходили на нашу область, зате сьогодні жоден переселенець не зможе поскаржитися, що його чимось обділили», - говорить Галацан.

Тим часом, міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі повідомив, що російські вакцини в Україну заходити більше не будуть.

«Тим більше, відмовимося від вакцини БЦЖ, у якої дуже сумнівна репутація, а останні три роки в Україну заходила тільки вона. Тепер БЦЖ будемо купувати в Польщі», - сказав глава МОЗ.
 
Так само Квіташвілі розповів, як проходять держзакупівлі за централізованими лікувальними програмами.
 
«На сьогодні експертно-технічна група визначила 18 проектів номенклатур лікарських засобів та медичних виробів, які оприлюднили на сайті МОЗ для публічного обговорення. Ще 15 проектів перебувають на доопрацюванні. За дев'яти з них - зокрема, закупівлі ліків для дітей з гемофілією, вродженим імунодефіцитом, хронічним вірусним гепатитом та іншими захворюваннями, рішення приймуть на цьому тижні. Після затверджень номенклатур, зберемо заявки з регіонів і будемо готувати технічні завдання для оголошення торгів», - пояснив міністр.

Квіташвілі запевнив: постачання в регіони залишків вакцини БЦЖ з торішньої держзакупівлі вже почалася, а доставка в Україну ліків для ВІЛ-інфікованих очікується 22 червня.

Також читайте: