Батьки харківських школярів будуть розплачуватися за дітей

4069
У місті почали страйкувати проти шкільних поборів.

Батьки учнів середньої школи №67 вийшли на пікет з вимогою зняти з посади директора навчального закладу. Мітингувальники запевняють, що їх змушували щомісяця здавати близько 40 гривень на потреби школи, при цьому, куди поділися гроші - невідомо.

Мама одного з учнів школи поділилася з "ГХ": суми зборів не обмежуються 40 гривнями на місяць, інакше скандал ніхто не затівав б

«Ми здаємо по 40 грн на місяць + по 100 грн перед літом + витягали з класу пристойно. Але цих грошей не вистачало і школа брала кредити. Коли син йшов у 1 клас, сказали купити ліжка для продльонки. Ми здали гроші, а ліжка привезли з будинку престарілих, який напередодні закрився. Позаминулий рік тільки наша сім'я здала 1000 грн. Мене не шкода грошей, але якби я бачила роботу хочаб на 50%, а так - нуль ", - обурюється жінка.

У Департаменті освіти міської ради кажуть, що неприємна ситуація в школі пов'язана не тільки з добровільними внесками батьків, у навчальному закладі назрів конфлікт всередині колективу.

«А що стосується пожертвувань, я скажу так: школі 140 років, а всередині вона виглядає не старше 50-річної - кругом пластикові вікна, поміняні двері і свіже фарбування. При цьому називати директора злодійкою просто блюзнірство», - говорить директор департаменту Ольга Деменко.

Тим часом, батьки школярів давно змирилися, що ремонти навчальних закладів лягли на їхні плечі. Хто не може допомогти грошима, бере в руки ганчірки і кисті.

«Ми цього року не можемо здати гроші, замість цього чоловік погодився надати посильну допомогу у виконанні ремонтних робіт», - каже харків'янка Світлана.

«Ми вже три роки поспіль щорічно здаємо 450 гривень до фонду школи. Якось підрахували - у школі близько 700 осіб. Якщо навіть шістсот з них заплатять, скільки вимагають - вийде 270 тисяч гривень. Враховуючи, що так щороку - сума астрономічна. Правда, школа виглядає відмінно - вікна, двері, туалети, роздягальні - все це в повному порядку», - розповідає бабуся шестикласника Тетяна Василівна.

«Моя дочка вчиться в гімназії та оплата йде офіційно через банк - 500 гривень на рік. Система дуже прозора і якщо комусь хочеться, можуть звернутися до директора і попросити звіт про витрачені кошти. Але ніхто цього не робить, і без того видно, куди діваються гроші - школа у нас дуже доглянута», - розповідає мама учениць однієї з гімназій на Салтівці.

«Хто заважає директорам повісити на вході в школу фінзвіт по витраченим грошам? Звіт повинен бути, інакше нічого ображатися, що батьки починають бунтувати», - радить тато майбутнього першокласника Сергій.

За словами Ольги Деменко, директори шкіл змушені звертатися до батьків за фінансовою допомогою, щоб забезпечити дітям комфортне місце для навчання.

«Державні субвенції, які виділяють на школи, покривають лише захищені статті витрат - виплату зарплат учителям, комунальні платежі та харчування для дітей. Місто виділяє гроші і на аварійні першочергові роботи. Решта давно не фінансується, ми не можемо забезпечити поточні ремонти в школах, закупівлю канцелярського приладдя та миючих засобів. Тому, якщо допомоги від батьків не буде, система освіти просто не виживе», - зітхає керівник міського департаменту освіти.

Також читайте: