Чому харків'яни відмовляються брати в руки зброю

4308
Конфлікт на сході країни триває вже другий рік, що змушує владу України оголошувати все нові і нові хвилі мобілізації.


19 червня в Україні стартував черговий етап мобілізації. У ході шостої хвилі планується призвати 50 тисяч осіб.

Однак Харківська область за кількістю призовників видає невтішні результати. Так, якщо план п'ятої хвилі мобілізації в Харківській області був виконаний на 90%, то в самому Харкові мобілізаційне завдання не дотягнуло навіть до 25%. Про це розповів заступник директора департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської облдержадміністрації Валерій Андрєєв.

Чому ж харків'яни не поспішають віддавати борг Батьківщині? На одному з міських форумів навіть склали список найбільш вагомих причин, що виправдовують небажання харків'ян служити і тим більше відправлятися в зону АТО.

У числі найбільш популярних - страх померти або бути покаліченим, неприйняття нинішньої влади, нерозуміння сенсу цієї війни, неорганізованість і хаос в рядах армії.

«Тому що Батьківщина асоціюється не з приємними спогадами, а тільки з крадіями. Ось коли батьківщина стане Батьківщиною, рідною, турботливою як мати, тоді воістину ухильники будуть ганьбою», - впевнені інтернет-користувачі.

«Якщо мене вб'ють, мої діти, дружина і літні батьки залишаться без засобів до існування, тому що держава, яка хоче зробити з мене гарматне м'ясо, не платитиме родинам загиблих навіть ті жалюгідні копійки, які обіцяла», - пише харків'янин.

«Я не ухилявся, тому що мене не призвали, але служити/воювати не планую, бо не відчуваю за собою обов'язок. З дитинства я зрозумів, що треба розраховувати тільки на себе. Я сплачую за медицину, навчання, свої права, які ніби як захищає конституція, я плачу за бездоріжжя, яким пересуваюся, за убитий транспорт, який щодня сходить з рейок. Сплачую за те, що влітку немає гарячої води, а навесні і восени ремонтую за свої гроші дах у багатоквартирному житловому будинку. У мене прав на батьківщині стільки ж, як і у іноземця, так виходить, це не батьківщина, а просто територія, на якій я живу. Я не хочу воювати за територію, ризикувати своїм життям, своїх близьких, щоб правлячі верхи задовольнили свої амбіції і жадобу влади», - говорить відвідувач форуму.

В цілому ж харків'яни впевнені, що бойові дії при бажанні влади можна було б припинити. Кажуть: «будь-який конфлікт можна вирішити діалогом і домовленістю».

Тим часом військові нагадують, що наслідки за ухилення від служби прописані у кількох статтях Адміністративного та Кримінального кодексів України, а отже, порушник може в кращому випадку відбутися штрафом, а то й потрапити за грати.

Фото: news.bigmir.net

Також читайте: