Відкрилася шокуюча правда про захисників

5491
Стало відомо, хто стоїть за плакатами «Врятуйте безневинних тварин!»

Як з'ясувалося, за гучними гаслами і закликами встати на боротьбу з шкуродерами, ховається банальна жадоба наживи.
Харків'янка Тетяна - колись люта любителька собак і кішок, повідала «ГХ» шокуючу історію свого життя. Жінка каже, колись у її житті був чоловік, діти і тварини - бездомні, голодні і хворі.
«Почалося з того, що багато років тому я зустріла в парку дівчину. Вона носила фотографію хворого пса і збирала гроші на його лікування. Я дала трохи грошей, розговорилася, а пізніше і здружилася з нею. Стала виносити з дому гроші на лікування тварин, влаштувала в спальні нічліжку для хворих собачок і кішечок, нескінченно викидаючи величезні гроші на медикаменти. Вечорами зустрічалася з Зоозахисниця, вдень виходила в люди і збирала кошти на лікування черговий Мурки, і мої інтереси замкнулися на темі тварин. У підсумку чоловік знайшов іншу жінку, діти роз'їхалися, і я залишилася одна в оточенні псів і котів », - зітхає Тетяна.
Жінці пощастило, з порочного кола її витягла рідна сестра. Тетяна розповідає: жалісливі громадяни настільки активно перераховували суми на лікування безпритульних тварин, що за ці гроші можна було забезпечити собі безбідну старість. Правда, акумулювалися всі кошти у одного-двох лідерів.

Збирала на собачок - купила квартиру
За інформацією Міністерства юстиції України, в Харкові зареєстровано три громадські організації, які займаються захистом прав тварин. З появою комунального притулку для тварин, бездомних собак і кішок прибрали з вулиць, а значить, джерело доходу у зоозахисників пропав. Просити гроші на лікування стало не для кого. За словами експертів, тепер вони існують на грантові кошти, отримані із зарубіжних фондів «на боротьбу з шкуродерами».
«Відловити на вулиці собачку без лапки або однооку кішку стало для них величезною удачею, тому що можна знову оголосити збір грошей на її лікування. Повірте, існує маса жалісливих людей, які сидять на форумах, відстежують заклики про допомогу, переводять кошти і щиро переживають за долю тварин, які потрапили в біду. Загальні суми переказів обчислюються десятками тисяч, на ці гроші можна не тільки собачку полікувати, ви ж розумієте », - ділиться з« ГХ »Тетяна.
Не треба далеко ходити - у грудні 2008 року міськрада виділила відомої харківської Зоозахисниця землю для будівництва притулку для тварин. Дама і її команда завзято взялися збирати гроші на зведення «будинку для собачок» - жебракували в громадських місцях, стукали в серця місцевих багатіїв. Подейкують деякі жалісливі товстосуми жертвували на притулок чималі суми. Однак житло для тварин так і не з'явилося. Право володіння землею анулювали і благополучно про цю ситуацію забули. А через деякий час з колишнього БТІ просочилися чутки, що дама купила кілька квартир у центрі Харкова.

Головне - викликати емоції
Тим не менш, так звані зоозахисники періодично дають про себе знати, збиваючи з пантелику наївних жалісливих харків'ян. Найчастіше їх прагнення натиснути на жалість несе реальну загрозу для життя людей.
Заклики «вийти на боротьбу з шкуродерами», розвішані в період карантину по сказу або спроби відсудити права собачники, яка тримає в комунальній квартирі кілька десятків псів - всі ці дії розраховані на те, щоб викликати бурхливу реакцію чутливих і навіюваних городян.
Зоозахисники декларують: місце тварин - серед людей. Нехай голодні, нещасні, кастровані і злі, але вони мають право на існування в місті. Тим часом, міська влада наполягає на тому, що бездомних звірів на вулицях бути не повинно. Бродячі собаки не тільки несуть небезпеку людині, а й самі приречені на голодну смерть.
«Закон говорить, що бродячих собак на території населених пунктів бути не повинно. Також в документі прописано, що відловлену тварину потрібно потримати певний час - раптом знайдеться господар або спробувати прилаштувати в добрі руки. У кожній країні період перетримки свій - в Україні та Великобританії це 7 днів, у Франції - 60, в кожному з штатів США - різну кількість днів. Після цього, за законом, тварина може бути приспано », - розповідає директор КП« Центр поводження з тваринами »Юлія Шаповалова.

Експерти знайшли вирішення проблеми безпритульних тварин
Зараз на діяльність по вилову і 7-денного утримання тварин з бюджету міста виділяється 4,5 мільйона гривень на рік. На ці гроші міститься служба вилову, ветеринарна служба, купується харчування та медикаменти для звірини. Відібраних на прістройства кішок і собак КП «Центр поводження з тваринами» містить у притулку за рахунок власних коштів підприємства.
У Європі вважають, що витрачати бюджетні гроші на безгоспних кішок і собак - велика розкіш. І тільки в Німеччині виловлені тварини утримуються у притулках довічно, однак, на них ні копійки не витрачається з бюджету. Там тварини живуть на кошти благодійних фондів та громадських організацій. Втім, у харківської зоозахисту теж є вихід - створити альтернативний притулок і взяти на себе турботи про бездомних звіринках.
Експерти вважають, що вирішити проблему бездомних тварин можна введенням обов'язкової електронної або візуальної реєстрації домашніх улюбленців (чип, татуювання або жетон). Якщо вихованець загубився - ідентифікувати і повернути власникові, якщо викинутий - знайти винного і покарати.

Також читайте: