На Харківщину обрушаться нові скорочення

3883
Без роботи залишаться як бюджетники, так і чиновники.

Низька заробітна плата - основна причина корупції серед державних службовців. У цьому впевнений прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. На його думку, при низькій зарплаті чиновники продовжать брати хабарі.

Як заявив на брифінгу після зустрічі з міністром торгівлі США Пенні Прітцкер прем'єр-міністр Арсеній Яценюк, Україна просить Європейський Союз створити фонд оплати праці високопоставлених чиновників.

«Ми попросили наших європейських друзів забезпечити донорський фонд ... для зарплат і окладів для високопоставлених чиновників і тих, хто насправді може втілювати реформи в цій країні», - сказав прем'єр.

Крім цього, за словами фахівців, уряд планує скоротити бюджетників на 3% з метою економії бюджетних коштів.

«Позбавлення громадян можливості заробляти собі на життя суперечить загальним конституційним принципам демократичної, соціальної, правової держави, якою є Україна», - підкреслюють у профспілках.

Згідно з підрахунками профспілок, загальна кількість скорочених працівників складе більше 200 000 чоловік.

«Крім того, приведення чисельності та штату працівників освіти, охорони здоров'я, культури, соціальної сфери, державного управління виключно з фінансовими можливостями бюджету без урахування реальних потреб призведе до непосильної збільшення навантаження на працівників, які залишаться працювати в цих сферах», - кажуть у всеукраїнських профспілках працівників бюджетної сфери.

При цьому, за словами працівників держструктури, їм скорочують і тривалість відпустки. Уряд схвалив поправки до закону про держслужбу, відповідно до яких всі чиновники незалежно від посади мають право на 30-денну відпустку. Також скорочується тривалість відпусток за вислугу років. Дані зміни набудуть чинності з 1 березня 2016 року. На сьогоднішній день, відпустка чиновника залежить від посади. У займають вищі посади основна відпустка 35 календарних днів, у решти - 30 днів. За задумом уряду, обмеження відпуску має знизити витрати бюджету.

За словами економіста Центру соціально-економічних досліджень CASE Україна Юлія Шибалкіна впевнена, що за відсутності скорочень чиновників, про перегляд розміру зарплати не може бути й мови.

«Нездатність уряду скоротити чисельність ключових органів влади, які, насамперед, відповідають за реформи в країні, говорить не тільки про економічний популізмі, а й про популізм політичному. Схоже, політики можуть лише обіцяти скоротити чиновницьку армію», - зазначила фахівець.

Також читайте: