Легалізація зброї: чи перетвориться Харків в Чикаго

2547
Президент України розгляне петицію про право громадян на захист.


Перевірка електронної петиції про право громадян на захист завершена, і незабаром Президент України приступить до її розгляду. Про це заявив заступник глави Адміністрації президента України Дмитро Шимків.

«Петицію планується розглянути протягом 10 днів. По закінченні президент проінформує заявника про результати розгляду», - сказав Шимків.

С Михеилом в башке и с наганом в руке

Петиція про право громадян на захист закликає президента Петра Порошенка законодавчо врегулювати право громадян України на володіння вогнепальною зброєю.

Дана петиція розміщена на сайті глави держави, і вже набрала більше 36 тисяч голосів.

Однак, як відзначають експерти, ця петиція більше схожа на лобіювання інтересів зацікавлених осіб, адже документ подано громадською організацією «Всеукраїнська асоціація власників зброї».

«Якщо хтось зараз і лобіює вільне ходіння зброї на Україні, то це комерсанти, виробники озброєння, які наживаються на нинішній політичній ситуації. Також легалізація зброї в інтересах націоналістичних угруповань і кримінальних структур », - говорить експерт Асоціації незалежних військових політологів Олександр Перенджіев.

Харків'яни неоднозначно ставляться до даної петиції.

«Тобто треба готуватися до того, що якщо зброя узаконять, то п'яний мордобій буде перетворюватися на захоплюючу перестрілку, - каже Олег. - Дати мавпі гранату неважко, важко навчити нею користуватися. У нас в країні немає закладів і фахівців, які могли б навчити поводитися зі зброєю. У підсумку отримаємо натовп неконтрольованих мавп з гранатами. А враховуючи, що в країні і так збільшується кількість людей з нелегальною зброєю в кишені, ситуація і зовсім виглядає сумною».

«Петицію подають як право кожної людини на захист себе, своїх близьких і свого майна. Але особисто я не уявляю собі ситуацію, в якій звичайному громадянинові знадобилося б смертельну зброю, - розповідає Олександр. - Для власного захисту достатньо газового балончика або, в крайньому випадку, електрошокера. У нашій країні занадто багато відморозків на одиницю площі. Боюся, що тепер у кожному конфлікті або суперечці основним аргументом буде пістолет».

«Дуже неоднозначно ставлюся до такої петиції, - сумнівається Віктор. - З одного боку, якщо вийде п'яне чудо вийде і почне «стволом» розмахувати, я хочу мати законне право всадити в нього кулю, захищаючи дружину і дитину, а не сісти потім за «неправомірне / неравнозначное використання» зброї. З іншого боку, зараз люди настільки розлючені, що будь сутичка може призвести до фатальних наслідків».

Тим часом згідно з результатами соціологічного дослідження, проведеного Харківським філіалом Інституту Горшеніна, 59,8% респондентів зазначили, що за останній рік в районах міста зросла злочинність.

Також, за даними соцопитування, найбільше харків'яни побоюються подій, пов'язаних з військовими діями: війни та розширення зони конфлікту. На другому місці за частотою згадування йде боязнь терактів і вибухів у громадських місцях.

Також читайте: