Важкі хвороби косять дітей Харківщини. Статистика

3016
У Харківській області збільшилася кількість пацієнтів з інфекційними захворюваннями, в тому числі на туберкульоз.

Зокрема, Харківщина лідирує за показниками захворюваності кишкової групи інфекцій. Про це 28 квітня повідомила головний санітарний лікар області Тетяна Колпакова.

Також досить стрімко зростає захворюваність на кашлюк. «Це пов'язано з тим, що втрачені рубежі імунопрофілактики, які були досягнуті кілька років тому. Збої з постачанням всіх імунопрепаратів ускладнюють епідобстановку серед населення. Так, з початку року зафіксовано 9 випадків епідускладнень, 5 з них в організованих дитячих колективах. За аналогічний період минулого року в Харківській області таких випадків не було», - зазначила Колпакова.

Кілька років поспіль захворюваність на туберкульоз в Харківській області не росла. У першому кварталі 2015 року спостерігається зростання на 12%.

«Найбільше вражає, що все частіше реєструється туберкульоз серед дітей. Вперше за багато років були зареєстровані випадки захворювання у двох дітей першого року життя. У них був збій в імунопрофілактиці через те, що в 2014 році було зупинено застосування вакцини БЦЖ. Не маючи захисного імунітету, вони були інфіковані», - підкреслила Колпакова.

Як зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Харківської облдержадміністрації Олександр Галацан, підвищення захворюваності на туберкульоз та інші інфекційні захворювання пов'язані з поганим забезпеченням вакцинами, а також великою кількістю переселенців з Донбасу.

«Серед них є багато пацієнтів, які страждають на туберкульоз та інші хронічні захворювання. Такі міграційні процеси завжди є факторами ризику. Ми, в принципі, прогнозували зростання певних показників, але дійсно тривожним є випадки захворювання на туберкульоз серед маленьких дітей», - зазначив Галацан.

Що стосується забезпечення вакцинами, то на сьогодні Харківська область отримала менше половини запланованих ще на 2014 рік.

«У 2014 році Харківській області планувалося поставити імунопрепаратів на 15 млн грн. Але програми почали виконуватися лише в кінці листопада, і ми отримали тільки на 3 млн грн. З початку року отримали вакцин приблизно на 7 млн ​​грн. Зараз поставки йдуть дуже мляво. Ще 8 млн грн. залишилося з минулого року, плюс потреба цього року, за яким ще навіть не проведені тендерні процедури. Тому не варто дивуватися, що зростають показники захворюваності окремими інфекціями», - підкреслив Галацан.

Фото: aif.ru

Також читайте: