Що приховує прокуратура

2710
В Україні почав діяти новий закон «Про прокуратуру».


Зміни в роботі органів прокуратури активно коментує керівництво Генпрокуратури України. Зокрема, 21 липня в ефірі «5 каналу» заступник Генерального прокурора України Давид Сакварелідзе заявив, що на місцевих рівнях планується скоротити з 8 до 5 тис. працівників прокуратури.

На думку чиновника, необхідний відкритий механізм, який дозволить перевірити кваліфікацію кожного прокурора.

«У нас сьогодні на місцевому рівні працює 8000 - це велика цифра. Ми повинні були придумати, як зробити відкритий механізм, де можна перевірити кваліфікацію кожного прокурора і всім дати зрозуміти, що процес прозорий, що ніхто не вирішує суб'єктивно по кумівству, по знайомству, все залежить від балів», - заявив Сакварелідзе.

Всі місцеві прокурори та рядові співробітники місцевих прокуратур, обрані на конкурсній основі, почнуть роботу вже з грудня 2015 року.

«Всі вони будуть призначені, і вже можна буде перейти на наступний етап - це регіональні прокуратури», - сказав Сакварелідзе.

Генеральна прокуратура України 20 липня розпочався прийом документів на посади керівників місцевих прокуратур в Києві, Дніпропетровську, Харкові, Одесі та Львові.

За словами Сакварелідзе, серед вимог до кандидатів - вища юридична освіта і п'ятирічний досвід роботи у сфері права або трирічний досвід роботи в прокуратурі.

Прийом заявок триватиме до 2 серпня.

А Генеральний прокурор України Віктор Шокін днями анонсував створення так званої «молодіжної прокуратури». Планується, що з числа студентів юридичних факультетів вищих навчальних закладів на конкурсній основі будуть відбиратися перспективні молоді люди, які хочуть працювати в органах прокуратури.

«Надалі з них навіть можуть бути обрані Генеральний прокурор України та його заступники», - підкреслив Віктор Шокін.

«ГХ» направив інформаційний запит до прокуратури Харківської області з метою отримати роз'яснення положень нового закону та механізму його реалізації на Харківщині.

Однак від обласної прокуратури надійшла відповідь, що ця інформація не є публічною, і тому розголошенню не підлягає.

Щоб все ж отримати інформацію про реалізацію нового закону, «ГХ» направив новий інформаційний запит безпосередньо керівнику прокуратури Харківської області.

Також читайте: