Чим пишаються харків'яни (ФОТО)

6520
Як у кожного культурного та історичного центру, у Харкова є свої визначні пам'ятки і особливості, які надають місту неповторну чарівність.

Харків - прекрасне місто, яке не перестає дивувати своєю унікальною архітектурою, затишними куточками і безліччю різних пам'яток.

Пам'ятки Харкова

Одним із символів Харкова є фонтан Дзеркальний струмінь.

Побудований в далекому 1947 році, цей фонтан вважається красою і гордістю Першої столиці. Під світловим куполом ротонди вночі тут загадують бажання всі любителі дива.

Ще однією визначною пам'яткою міста є Будинок державної промисловості, в просторіччі Держпром. Цікаво, що, незважаючи на свою грандіозність і монолітність, будівля була зведена в виключно короткий термін - усього за три роки.

Візитною карткою Харкова вважається також підвісна канатна дорога. Побудована спочатку як альтернативний вид транспорту, сьогодні канатка стала одним з улюблених атракціонів жителів і гостей Харкова.

Головною спортивною ареною Харкова вважається стадіон «Металіст», де проводить домашні матчі команда з однойменною назвою. Переживши кілька реконструкцій, стадіон навіть внесений до Реєстру національно-культурної спадщини України.

Однією з окрас міста є і Каскад - фонтан, побудований у вигляді сходів. З верхнього майданчика відкривається прекрасний вид на місто.

В одному з районів Харкова, на Новоселівці, є вельми незвичайний триповерховий міст.

У цій точці перетинаються найважливіші залізничні колії. Ходять легенди, що під час «холодної війни» на Харків націлювали 12 ядерних ракет, і три з них - саме в цю точку.

Деберц

Як кажуть корінні жителі Першої столиці, якщо ти живеш в Харкові - то зобов'язаний вміти грати в деберц.

Деберц - одна з найбільш поширених карткових ігор нарівні з покером і преферансом. У країнах Європи цю гру знають під назвою «Бела» (Bela) і «Клобеш», або «Клаббор» (Clobyosh). Існує кілька думок з приводу походження даної гри. Одні стверджують, що вперше в неї стали грати в єврейських громадах, інші - що деберц придумали каторжники Сахаліну, а харків'яни впевнені, що саме у Першій столиці придумали цю гру. І харків'яни завжди можуть визначити земляків у поїзді, запропонувавши попутникам «перекинутися в дебчік».

Команди КВК

Команда КВК ХАІ, яка з'явилася на телеекранах в далекому 1992 році, за час свого існування стала практично легендарною. На сцені Клубу Веселих та Кмітливих харків'яни відіграли три сезони, ставши чемпіонами КВК в 1995 році, кращою командою 10-річчя і володарями Кубка Чемпіонів.

Ще однією знаменитою командою КВК з Харкова є Збірна блондинок України. З'явившись на сцені в 2008 році, команда швидко завоювала успіх у глядачів. Вдало виступивши у Вищій українській лізі, харків'янки були запрошені в Прем'єр-лігу, де дійшли до півфіналу. Команда також грала у Вищій лізі КВК, і брала участь у Кубку Президента України.

Знамениті харків'яни

Харків подарував світу безліч видатних людей. У Харківському університеті працював засновник сучасної фізичної хімії Микола Бекетов, видатний лінгвіст Олександр Потебня і знаменитий фізик Лев Ландау.

У Харкові будували прекрасні будівлі знамениті архітектори Олексій Бекетов, Олександр Ржепішевський і брати Загоскіни; трудився родоначальник архітектурного стилю «український модерн», розробник Малого герба України Василь Кричевський.

Також у Харкові трудився вчений Юрій Кнорозов, відомий тим, що розшифрував писемність індіанців майя, конструктор Володимир Нікітін, який створив 16 спортивних автомобілів і встановив 9 світових рекордів швидкості, академік Микола Барабашов, що освоїв техніку фотографування Місяця, та інші уми сучасності.

Крім того, в Харкові жили і працювали класики української культури - письменники Олесь Гончар, Остап Вишня та Микола Трублаїні, поети Володимир Сосюра і Павло Тичина, театральний режисер Лесь Курбас та кінорежисер Олександр Довженко. Саме в Харкові почався розквіт творчої діяльності письменника Аркадія Аверченка, якого згодом публіка буде величати «королем сміху».

На сцені харківських театрів блищали співаки Борис Гмиря, Леонід Утьосов і Клавдія Шульженко, актриса Евлалия Кадміна. Саме з Харкова поїхала до Москви з баяном на плечі «вступати на артистку» майбутня зірка вітчизняного кінематографа Людмила Гурченко.

Також читайте: