Господарям життя на замітку: корисні поради

3025
«ГХ» з'ясував, як не нудьгувати від життя.

Життя - це подорож. Але нерідко це подорож стає тяжким і нудним. Якщо раптом життя перестає подобатися, а улюблена справа більше не приносить задоволення, значить, пора з'ясувати, що ж у житті пішло не так.

За словами психологів, якщо людина нудьгує від життя, то у нього немає підходящої мети або вона занадто велика і складна.

«Планувати потрібно щось варте, щоб відчувати ентузіазм у досягненні поставлених завдань. Якщо намічену мету підтримує ваш внутрішній голос, ви будете почувати себе натхненним. При цьому, потрібно ставити перед собою реалістичні цілі і починати з чогось маленького. Коли виконайте невелику задачу, піднімайте планку вище», - розповів «ГХ» психолог Ірина.

Також фахівці відзначають, що проблемою можуть стати велика кількість цілей, яких людина намагається досягти одночасно. Пояснюють, якщо намагатися зробити все і відразу, то можна швидко відчути фізичну і психологічну втому.

На думку фахівців, механічне виконання рутинних справ без натхнення і задоволення - одна з головних причин відсутності удовлетровенності в житті.

«Іноді люди стають буквально заручниками однієї ролі. Вони миряться і звикають до повсякденних турбот і тягот. Вони зізнаються, що змінити що-небудь не в їх силах», - відзначають експерти.

Якщо ваше життя - це робота, робота і ще більше роботи, жити стане надзвичайно нудно. Навіть якщо займаєшся улюбленою справою, все одно потрібно відзначати всі свої успіхи, інакше ви просто-напросто перестанете їх помічати.

Фахівці радять, завжди пробувати щось нове, вносити зміни у вже існуюче протягом життя і допомагайте оточуючим.

«Коли людина допомагає іншим і бачить свою корисність, значимість в житті інших людей, він відчуває себе щасливо і переживає почуття задоволення», - пояснює «ГХ» психолог Ірина.

І не варто бачити в собі виключно негативні якості і стратити себе за них. Інакше, підкреслюють фахівці, можна зануритися в депресію, самооцінка впаде і ентузіазм щось робити закінчиться.

«Важливо думати про себе добре. Приймати себе таким, яким ви є. Не перебільшувати недоліки, помічати свої успіхи. Полюбити себе. Таке життя вам точно більше сподобається, тому що в ній є місце для щастя», - констатують фахівці.

Не потрібно боятися своїх бажань. Експерти радять навіть скласти свій список «хотелок» і виконувати по одному пункту щотижня. При цьому не варто боятися бути переможеним. Саме страх невдачі - змушує людину нудьгувати і шкодувати про те, що він міг би зробити, але так на це і не наважився.

Ще однією з головних проблем, яка роблю життя сіркою - завантаженість роботою. Потрібно любити себе і не забувати, що потрібно виділяти час на відпочинок і розслаблення.

Також читайте: