5 фішок камери Айфон 13 Про, які повинен знати кожен

81406

Останнім часом одним із головних критеріїв вибору смартфона стала його камера. І ми готові посперечатися, Айфон 13 Про повністю задовольнить ваші потреби у фото- та відеозйомці. На телефон можна знімати в ProRes, робити відео з ефектом боке і навіть застосовувати незвичайні стилі перед зйомкою. Про головні фішки камери Айфон 13 Про докладніше розповідають фахівці інтернет-магазину Stylus.

Кодек ProRes

Однією із головних фішок серії Pro стала можливість зйомки відео у форматі ProRes. Цей кодек дозволяє отримати контент у високій якості з чудовою деталізацією. Відео ProRes можна відправити з Айфона відразу на Mac у програму Final Cut Pro для подальшого редагування та монтажу. Таку можливість реально оцінять ті, хто професійно займається мобільною фотозйомкою та використовує iPhone у роботі.

Але є невеликі обмеження. Потрібно враховувати, що відео в ProRes важать багато і займають багато місця, тому Apple обмежила зйомку на моделях з обсягом пам'яті 128 Гб. Там максимальна роздільна здатність FullHD, у той час як у модифікаціях на 256, 512 Гб та 1 Тб — 4К. При зйомці в 4К ProRes накопичувача в 128 Гб вистачило б тільки на 15-18 хвилин запису.

Режим «Кіноефект»

Ця функція здається вже у всіх на слуху, але вона справді крута. Режим Cinematic Mode, або Кіноефект, розмиває заднє тло на відеокліпах так само, як це відбувається при зйомці портретів на основну камеру. Щоб блюр був чітким і нікуди не злітав, задіяні можливості Neural Engine, нейротехнологій та штучного інтелекту. Вони точно визначають об'єкт зйомки, фіксують його і активують «фокус, що слідкує», який рухається разом з об'єктом. При цьому заднє тло залишається розмитим і виглядає так, ніби ви зняли якийсь шматочок фільму, а не звичайне відео на телефон. Фокус плавно переміщується з одного об'єкта на інший, а заднє тло при цьому завжди залишається правильно розмитим.

Макрозйомка на надширококутний об'єктив

У iPhone 13 Pro встановлена ​​нова ультраширококутна камера із збільшеним розміром пікселя — 1,9 мкр. Ультраширококутний об'єктив тепер бачить ще більше і детальніше, а знімати на нього можна з відстані 2 см. Такі характеристики дозволять зняти у всіх деталях навіть дрібні квіточки, тварин, сніжинки або краплі дощу.

Фотографічні стилі

Багато хто застосовують до своїх фотографій пресети, а фотографічні стилі якраз чимось нагадують пресети. Але їх особливість у тому, що вони не змінюють колір неба та шкіри, а дозволяють змінювати колірну температуру фотографії — зробити знімок холоднішим або теплішим. Стилі, на відміну від пресетів, можна використовувати лише перед зйомкою (щоб камера зафіксувала колір неба та шкіри). Усього є чотири базові стилі, але, крім них, користувачі можуть створювати ще й свої:

  • насичений — посилить кольори на знімку;
  • контрастний — надасть вашому кадру контрастність;
  • теплий — фотографія вийде золотиста;
  • прохолодний — фото із синім відтінком.

Функція QuickTake

Ця фішка з'явилася ще у 12 серії, але про неї мало хто знає. Функція QuickTake дозволяє записувати відео із режиму фото. Для цього потрібно натиснути та утримувати кнопку зйомки та запис почнеться автоматично. Так ви не втрачаєте дорогоцінні секунди, які можуть коштувати того самого бажаного кадру. До того ж це зручно і в звичайних умовах.

Віддзеркалення селфі

Ви помічали, що іноді готові кадри можуть не відповідати тому, що бачимо на екрані, коли робимо фото на фронтальну камеру? Справа в тому, що перед зйомкою ми бачимо своє відображення в екрані, як у дзеркалі, і не отримуємо такий же ефект у результаті, тому що знімок відображається в інший бік. Якщо ви бажаєте прибрати віддзеркалення, то зайдіть у «Налаштування» — «Камера» — «Передня камера дзеркально» та вимкніть цю функцію.

Оцінювати всі переваги зйомки на iPhone 13 Pro, звичайно ж, краще наживо, тому пропонуємо купити смартфон за найвигіднішою ціною на сайті Stylus.ua. Тут завжди приємні ціни, постійні акції та розпродажі, можна ще й заощадити!

Також читайте: