Харків'янки страждають від наркотичної залежності

3184
Вчені спростували шкоду солодкого наркотику.

Прийнято вважати, що солодощі, що таять в собі прості вуглеводи, шкідливий продукт. Пояснюючи це тим, що від них псуються зуби і шкіра, а також додаються зайві кілограми.

Однак, лікарі вважають, що шкода цукру сильно перебільшений. При цьому, любов до солодкого схожа на наркотичну залежність. Особливо у жінок: слабка стать від природи менш чутливий до солодкого смаку і його потребу в солодощах більше, ніж у чоловіків.

«Особливо не варто відмовляти собі в солодкому на кінець осені та ранньою весною. Адже воно потужна зброя в боротьбі з депресією», - розповіла «ГХ» дієтолог Тетяна.

Від солодощів псуються зуби. Після цукерок або торта в солодкій слині стрімко розмножуються бактерії, що викликають карієс. Однак цей неприємний ефект можна нейтралізувати, почистивши зуби після десерту або з'ївши яблуко, морквину, капустяний качан: у них клітковина відмінно очищає емаль.

«Крім того, можна перед вживанням десерту почистити зуби. Так можна позбутися від більшої частини бактерій, що мешкають на зубах: в їх відсутність солодке не зашкодить», - пояснює «ГХ» стоматолог Валентина.

Тростинний цукор корисніше звичайного. Насправді якщо цукор очищений (рафінований), то різниці немає ніякої: склад абсолютно один і той же - у цукру з тростини і цукру з буряка.

Від солодкого з'являються зморшки і прищі. Цукор в крові зв'язується з колагеном - білком, який міститься в шкірі і забезпечує її пружність. І колаген, дійсно, при цьому поступово втрачає свою еластичність і стає більш жорстким, що призводить до утворення зморшок. Але «цукор у крові» і «цукор з їжі» - це різні поняття. Якщо знижувати цукор у крові насильницьким шляхом, це може призвести до куди більш неприємних наслідків, ніж зморшки (наприклад, до мозкового крововиливу). Що ж до прищів, то дерматологи переконані, що їх поява є чисто ендокринної проблемою, пов'язаною з порушенням вироблення андрогенів.

Мед корисніше рафінованого цукру. У меді дійсно містяться амінокислоти, вітаміни і мінерали. Однак щоб організм отримав їх в необхідній кількості, меду потрібно з'їсти дуже багато. При цьому, наприклад, мед і цукор містять однакову кількість калорій: приблизно 4 кілокалорії на 1 грам.

У момент втоми організм «вимагає» солоденького. У нормі у людини, нестрадающего цукровим діабетом, рівень цукру в крові становить приблизно 5 ммоль / л. Після їжі він зростає до 7 ммоль / л. Щоб здорова людина відчув себе погано через зниження рівня цукру в крові, цей показник повинен впасти до 2,8-3,5 ммоль / л, що відбувається у виняткових випадках. Наприклад, при дуже інтенсивних фізичних навантаженнях або при голодуванні. У здорових людей відчуття втоми ніяк не залежить від рівня цукру в крові.

Цукор веде до діабету. За цією логікою підшлункова залоза у любителів солодкого починає виробляти все менше гормону інсуліну, що нормалізує рівень глюкози в крові. В результаті порушується вуглеводний обмін, що і призводить до цукрового діабету.

«Найчастіше діабет розвивається в силу спадкових факторів. Більш того, при цьому недугу цукор може бути і ліками: хворим рекомендують постійно носити з собою кілька кубиків рафінаду або 2-3 льодяника. Їх потрібно розсмоктати в роті при різкій слабкості і запамороченні - ознаках падіння рівня глюкози в крові», - розповіла «ГХ» ендокринолог Світлана.

Прості вуглеводи - найшкідливіші. Є думка, що від їх вживання краще відмовитися зовсім. Проте швидкі вуглеводи (в першу чергу цукор), які моментально засвоюються організмом і служать джерелом енергії для клітин, особливо необхідні дітям, а також тим, хто займається фітнесом і розумовою працею. Більше того, чашка солодкого чаю або кави чудово допомагає при схильності до зниженого тиску (гіпотонії) і судинних спазмів.

Також читайте: