Харків'яни масово стають вегетаріанцями

3434
«ГХ» дізнався, чим загрожує відмова від м'яса.

Незважаючи на нарощування оборотів по виробництву м'ясної сировини, споживання м'ясних продуктів в Україні продовжує зменшуватися. На думку фахівців, в більшості випадків це пов'язано з економічною нестабільністю.

При цьому варто відзначити, що люди якщо й їдять м'ясо, то віддають перевагу більш дешевої курятині, ніж свинині або яловичині.

«Внутрішній попит на курятину збільшився через перехід споживачів з більш дорогих видів м'яса (свинини і яловичини) на більш доступні. Внутрішні продажі в третьому кварталі і за дев'ять місяців в 2015 році зросли за рік приблизно на 15% і на 4% відповідно », - йдеться у фінансовому звіті найбільшого виробника м'яса птиці в Україні.

Українці споживають червоного м'яса в півтора рази менше рекомендованих норм.

«У 2014 році споживання свинини в Україні знизилося на 10%. Тенденція зниження споживання дублюється і в цьому році. По закінченню поточного року внутрішній ринок може просісти за підсумками на 3-5% », - констатує ситуацію на ринку президент Асоціації свинарів України Артур Лоза.
Як розповідають харків'яни, від високих цін на м'ясну продукцію не сумують тільки вегетаріанці.

«Заліза багато в зелених овочах і іншої зелені, в гречці. М'ясо абсолютно не потрібно. А йогурт або яйця раз на тиждень, а то й на місяць, вистачить, щоб добути повний набір амінокислот. І взагалі майже весь набір можна знайти в бобах і горіхах», - говорить вегетаріанка Карина.

«Я завзятий м'ясоїд. Без нього просто не можу - не набридає. Якщо в раціоні хоча б пару разів на тиждень у мене немає м'ясного, то я стаю дратівливим», - розповів «ГХ» Олександр.

Експерти практично одностайні - повна відмова від м'яса навіть для дорослої людини дуже шкідливий і може нести серйозні проблеми зі здоров'ям.

«Так, вегетаріанці відчувають себе енергійніше, їх організм століттями звикати до перетравлювання м'яса раптом переходить на щадний режим з фруктів і овочів. Однак повністю виключати м'ясо з раціону не можна. Білки є багато в чому, а от залізо в потрібній пропорції є тільки в м'ясі, особливо яловичині. Якщо відмовитися від м'яса повністю, при цьому не вживати ряд особливих речовин та препаратів для підтримки організму, то перші 5 років ви може, й не помітите погіршень, але потім запас речовин в організмі буде знижуватися, особливо рівень гемоглобіну, що веде до серйозних проблем: анемія, заїди, зниження імунітету. Зниження статевої активності у чоловіків. У жінок виникають складнощі з зачаттям дитини. Крім цього, вегетаріанці нерідко страждають або від нестачі вітамінів, або від зайвої ваги», - розповіла «ГХ» лікар Тетяна.

Про власний стані вегетаріанці відповідають по-різному.

«Я не їм м'ясо більше 5 років. Помітив, що став частіше є. Часом виникає втома, якщо цього не робити. В іншому негативних наслідків не спостерігаю. Правда, я їм рибу і яйця», - підкреслює «ГХ» вегетаріанець Максим.

«Все життєво важливі елементи легко восполняемость, за умови відповідального підходу до справи. Того ж заліза в сушених грибах, суниці, чорниці, какао більше ніж у кролятині або свинині. Все залежить від людини. Залізо, як і ціанокобаламін (він же B12) має властивість накопичуватися і довгий час триматися в організмі. B12 може триматися в організмі до 20 років (річна норма 0,001 грам, а щодня всього 0,000003 грама). Якщо все ж не вистачає B12, то не обов'язково бігти за телячою печінкою, досить поїсти морської капусти, головку ріпи або тофу», - зазначає «ГХ» спортсменка Вероніка.

При цьому, як і самі лікарі, так і вегетаріанці підкреслюють, що все залежить від особистого самопочуття кожного.

Також читайте: