Чергову водойму забруднили на Харківщині. Масово гине риба (Доповнено)

3362
Екологічна катастрофа почалася на Печенізькому водосховищі. Тут масово гине риба, і місцеві жителі впевнені, що це відбулося в результаті хімічного забруднення води.


Як розповів «ГХ» голова координаційної ради громадської організації «Зелений фронт» Олег Перегон, екологам про це повідомили місцеві рибалки.

За їх словами, на березі Печенізького водосховища в районі селища Мартова - кілька тонн риби, що гниє, а біля води відчувається страшний запах.

Місцеві жителі та екологи впевнені: причина НП - хімічне забруднення води.

«Загинули кілька різновидів риб - товстолобик, білий амур, беззубка і навіть раки. Такий видовий склад загиблої живності наводить на думку про хімічне ураження водойми», - говорить Олег Перегон.

За його словами, Печенізьке водосховище має стратегічне значення для Харкова, тому дуже важливо стежити за екологічним станом водойми.

«На водозабір з Печенізького водосховища припадає 75% водопостачання Харкова. Також воно служить джерелом води для цілого ряду населених пунктів області. І дуже важливо, щоб з нинішньою ситуацією розібралися всі державні органи», - зазначає Олег Перегон.

Як зазначив директор Лабораторії екології водних організмів Харківського національного університету ім. Каразіна Володимир Грубник, прийнята рибалками за катастрофу ситуація є звичайною для даного водоймища. Фахівці лабораторії провели необхідні дослідження, в тому числі і підводні, і не зафіксували жодних відхилень від середньостатистичних показників.

Дохлу рибу дійсно виявили, але виною тому не масовий мор, а природні для даної водойми процеси.

«Вчені на наше прохання ще раз перевірили акваторію. І заявили, що на даний момент напрямок вітру змінився, і останків риби біля берегів не спостерігається», - заявив Олег Перегон.

Нагадаємо, днями жителі селища Велика Рогань опублікували в соціальних мережах фотографії місцевої річки Роганка, яка змінила свій колір на неприродно білий.

Раніше виявилася сильно забруднена річка Мерла, яка протікає в Богодухівському та Краснокутському районах.

Фото: io.ua

Також читайте: