Закон проти ЖЕКів ухвалили депутати. Шукаємо керуючих будинками

1216
Верховна Рада ухвалила закон, який дозволить мешканцям самостійно вибирати, хто і за якою ціною буде обслуговувати їхній будинок.

Закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» стосується тільки тих громадян, хто проживає в багатоквартирних будинках. Він покликаний регулювати правові, організаційні та економічні відносини співвласників багатоповерхівок. Також документ визначає повноваження керуючого будинком.

«Цей закон зруйнує монополію ЖЕКів і дозволить власникам реально стати господарями своїх будинків», - запевняють автори закону.

Документ свідчить: мешканцям багатоповерхівок більше не будуть нав'язувати послуги житлових контор. Люди самі зможуть обирати, хто буде обслуговувати їхній будинок - будь то самостійно, шляхом створення ОСББ, або, передавши ці функції комусь ще - підприємцю або обраному керуючому будинком.

Правознавець Тетяна Монтян стосовно нового законопроекту налаштована скептично.

«Зрозуміло, що жодної «монополії ЖЕКів» він не руйнує, а навпаки - цементує. Форма управління багатоквартирним будинком через збори співвласників без створення юридичної особи є абсурдною за визначенням. Тому бабло будуть стригти наближені до нової чесної влади комунальні мафіозі, які жодних послуг надавати не будуть, і будівлі зруйнуються внаслідок повної безгосподарності прискореними темпами», - коментує юрист.

У харківському «Жилкомсервіс» навідріз відмовляються коментувати закон, поки він не підписаний президентом. Але натякають: якщо у їх КП заберуть повноваження з обслуговування будинків, не факт, що цим захоче займатися хтось інший.

«Створювати ОСББ можна і зараз, тільки чомусь не поспішають цього робити. Активність городян залишає бажати кращого, і спробуйте знайти людину, яка захоче добровільно взяти на себе функції керуючого будинком! Це ж не тільки зібрання проводити, треба і виконавців послуг шукати, і договори укладати, і за бухгалтерією стежити», - діляться міркуваннями комунальники.

Фото: vladnews.ru

Читайте также:


Loading...