Найдовший туристичний маршрут зв'яже три національні парки Харківщини

1144
Стежка проляже через три національні парки - «Гомільшанські ліси», «Дворічанський» та «Слобожанський».

Ідею створення такого маршруту подали представники туристичної асоціації, які нещодавно приїжджали до Харкова.

- Аналоги такого маршруту вже є в інших регіонах, але у нас для цього проекту поки не готова інфраструктура - потрібно знайти місця, де мандрівники могли б переночувати, поїсти і відпочити, - каже директор обласного інформаційно-методичного центру туризму Валентина Холодок. - Планується, що по території парків групи туристів будуть переміщуватися пішки, а між ними -  автобусами.

Показати мандрівникам є що: заповідні зони славляться унікальною флорою і фауною, лісами і болотами, крейдовими горами і стежками, тут розроблені цікаві екскурсії та захоплюючі внутрішньопаркові туристичні маршрути.

До цього найдовший маршрут області працював в національному природному парку «Слобожанський» в Краснокутському районі.

- Він завдовжки 14 км, і екскурсія по ньому коштує 360 гривень для групи до 20 осіб. Є маршрути коротше, коштують від 200 гривень. За 50 гривень можна взяти в оренду стіл з альтанкою - посмажити шашлик або зварити польову кашу, - розповідає начальник відділу екологічної освіти та рекреації НПП «Слобожанський» Алла Шумілова.

За словами Шумілової, коммерційні екскурсії в «Слобожанському» почали проводити з минулого року. Вдалося заробити 10 000 гривень, які пішли на оплату оренди адміністративної будівлі і комунальних послуг.

Співробітники національних парків сподіваються, що за допомогою нового маршруту і залучених туристів їм вдасться заробити грошей на розвиток своїх рекреацій.

Читайте также:


Loading...