Забудовникам дадуть карт-бланш на легалізацію самобудів (ФОТО)

1329
До кінця року можна буде безкоштовно отримати право власності на приватні будинки, зведені без дозвільних документів.


В Україні набув чинності новий порядок безкоштовного оформлення прав власності на нерухоме майно громадян, побудоване до 2011 року без дозволу на будівництво.

Про це заявив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський.

«Порядок дає можливість досягти основної мети Закону України - оформлення прав власності на нерухоме майно, що належить громадянам, побудоване в попередні роки», - заявив він.

Чиновник також зазначив, що порядок передбачає можливість введення в експлуатацію індивідуальних житлових будинків, садових, дачних будинків, господарських будівель і споруд, побудованих в період з 1992 по 2011 рік, а також нескладних громадських будівель і будівель сільськогосподарського призначення.

Спрощений порядок прийняття в експлуатацію самовільно зведених індивідуальних житлових і господарських об'єктів I та II категорій складності в Україні діятиме до 31 грудня 2015 року.

Варто відзначити, що в Харкові ведеться боротьба з незаконним будівництвом. Так, на початку травня знесли незаконно побудовану конструкцію на вул. Іванова. Тут у квітні розгорнулося будівництво навпроти житлових будинків, чим і викликало обурення жителів.

За рішенням питання харків'яни звернулися до керівництва міста. Заступник Харківського міського голови Ігор Терехов підтвердив незаконність будівництва в історичному центрі міста. В результаті об'єкт, що став причиною конфлікту, знесли.

Також прокуратура Харківської області скасувала право власності на один з самобудів в Орджонікідзевському районі міста.

Як повідомив прокурор району Руслан Скуратович, підприємець без будь-яких необхідних документів та дозволів побудував на пр. Косіора торговий центр площею майже 100 кв. м.

Узаконити самобуд підприємець планував через суд. Однак прокуратура скасувала рішення суду про визнання права власності на самовільно зведений об'єкт. Питання про знесення самовільно збудованого торгового центру зараз знаходиться в стадії вирішення.

А в Жовтневому районі Харкова виявили 9-поверховий самобуд.

За словами прокурора району Владислава Грюка, під час обшуку в офісі забудовника були виявлені документи на будівлю. За попередніми даними, ділянка давалася під будівництво гаража. Хто і за яким правом почав там капітальне будівництво, а також хто дав дозвіл на підключення будівлі до міських комунікацій - поки невідомо.

Фото: domforest.ru, kh.vgorode.ua

Читайте также:

Loading...