У Харкові придумали, як боротися з алкоголізмом

989
У Верховній Раді розглядають законопроект про заборону продажу алкоголю та тютюнових виробів особам молодше 21 років.

Автор проекту нардеп-харків'янин Анатолій Денисенко пропонує заборонити молоді реалізацію пива (в тому числі безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв, столових вин і сигарет.

На продавців, які порушать закон, Денисенко пропонує накладати штраф до 8500 гривень. За розпивання алкоголю в громадських місцях передбачений штраф до 340 гривень (зараз він становить 85 грн).

У міліції вважають, що заборона допоможе значно знизити рівень дитячої злочинності.

«Будь-яка жорстка заборона на продаж алкоголю дітям, нехай навіть до 18 років, якщо вона буде виконуватися, допоможе боротися з дитячою злочинністю. Звичайно, це її не викорінить, але знизить рівень, тому що частину злочинів підлітки скоюють під впливом алкоголю», - розповів «ГХ» оперуповноважений кримінальної міліції у справах дітей ГУ МВСУ в Харківській області Костянтин Шеремет.

На думку наркологів, чим вищим буде встановлений віковий поріг продажу алкоголю, тим краще для здоров'я суспільства.

«Чим пізніше людина почне вживати спиртне, тим менше у неї шансів стати алкоголіком, тому я вважаю таку заборону доцільною. Коли в США підняли віковий ценз на продаж алкоголю, статистика порадувала - у них  менше стала пити не тільки молодь, а й люди похилого віку», - поділився з «ГХ» нарколог, психотерапевт Андрій Гайдабрус.

Нагадаємо, з 1 липня в Україні ввели ліцензію на пиво, прирівнявши його до алкогольних напоїв.

Читайте также:

Loading...